Nissan'dan elektrikli atak

Nissan'dan elektrikli atak

Nissan'dan elektrikli atak

Nissan, yeni projelerle elektrikli mobiliteye geçişini güçlendirmeyi hedefliyor .

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Binek otomobiller için içten yanmalı motor gamına Euro 7 için ilave yatırım ve geliştirme yapmama kararı almasının ardından Nissan, %100 içten yanmalı motorla çalışan yeni binek otomobilleri 2023'ten itibaren Avrupa'da piyasaya sürmeyecek. Bu kararın ardından Nissan, 2030’a kadar %100'e ulaşma hedefiyle, Avrupa’daki ürün gamını 2026 faaliyet yılına kadar %75 oranında elektriklendirmiş olmayı öngörüyor. 

Nissan Afrika, Orta Doğu, Hindistan, Avrupa ve Okyanusya Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Guillaume Cartier, "Nissan, Avrupa pazarının başı çektiği elektrikli bir geleceğe doğru ilerliyor. Ambition 2030 ile yönümüzü belirledik ve yeni elektrikli ürün yelpazemizle sürdürülebilir bir geleceğe giden yolun önünü açıyoruz." dedi. 

Elektrik için  ürün yelpazesi 

Elektrikli ürün gamı için çalışan Nissan, Qashqai ve X-Trail'in e-POWER güç aktarma teknolojisine sahip versiyonları ve %100 elektrikli Ariya'nın lansmanı ile Nissan müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı düzeylerde elektrifikasyon sunacak. Dünyanın ilk crossover modeli olarak kendi mirasını taşıyan yeni Qashqai, Nissan'ın benzersiz e-POWER güç aktarma teknolojisi ile crossover sürüş deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. 

Tamamen Nissan tarafından geliştirilen bu sistem, şarj etmeye gerek kalmadan elektrikli aracın benzersiz sürüş keyfini ve heyecanını sunuyor. %100 elektrikle çalışan ve tekerlekleri tahrik eden motor, sürüşün ilk anından itibaren yüksek tork ve hızlanma için gerekli gücü sağlarken, optimum devir aralığında çalışarak jeneratör görevi gören bir içten yanmalı motor da, araç hareket halindeyken bataryayı şarj ediyor. Üstün uyum ve verimlilikle çalışan e-Power sistemi maksimum elektrikli sürüş deneyimi sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

X-Trail e-POWER ve Arıya

Nissan'ın yenilikçi e-POWER teknolojisi ve e-4ORCE dört çeker kontrol teknolojisi ile donatılmış yeni X-Trail, Nissan Crossover ailesine cesur ve yeni bir yaklaşım getiriyor. e-4ORCE teknolojisi ile elektrikli sürüş performansı, tamamen sürücünün kontrolünde. Ön ve arka aks üzerinde bulunan çift elektrik motoruna sahip e-4ORCE sistemi yüksek tork ve pedal tepkisine sahip bir sürüş deneyimi sunarken, yolcularına farklı yol şartlarında da güvenli ve konforlu bir yolculuk vadediyor.

Markanın  elektrifikasyon yolculuğunda yeni bir sayfa açan Ariya, Nissan'ın ilk %100 elektrikli crossover modeli. Alliance için geliştirilmiş CMF-EV platformunun kullanıldığı ilk araç olan Ariya, Nissan’ın elektrikli araç konusundaki uzmanlığı sayesinde kullanıcılarına üst düzey bir elektrikli araç deneyimi sunuyor. Nissan'ın Japon tasarım ve mühendislik DNA'sını taşıyan Ariya, dinamik bir sürüş performansına ve segmentindeki en geniş iç mekânlardan birisine sahip.