Opel’den “Türkiye” hamlesi

Opel’den “Türkiye” hamlesi

Opel’den “Türkiye” hamlesi

Opel yıl sonuna kadar e Mokka, e Corsa elektrikli modelleri ve yeni Astra’yı Türkiye’de satışa çıkaracak. Opel CEO’su Huettl Türkiye’nin markanın 3’üncü ana pazarı olduğunu açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Opel 2024 yılına kadar her bir Opel modelinin bir elektrikli versiyonunu satışa sunacağını açıkladı. Birçok yeni modeli Avrupa ile eşzamanlı Türkiye’de satışa sunmayı planlayan marka 2022 sonuna kadar full elektrikli e-Mokka ve e-Corsa’yı satışa sunacak. Tamamen yenilenen Opel Astra da Eylül ayında ülkemizde yollara çıkacak. Markanın D sınıfındaki sedanı İnsignia’nın yerini önümüzdeki dönemde yeni bir araç alacak.

Türkiye, Opel’in 3. ana pazarı

Opel’in yeni CEO’su Florian Huettl, göreve geldikten sonra ilk ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirdi. Ziyareti kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Huettl, “Türkiye’yi Almanya ve Birleşik Krallık ile birlikte bizim ana pazarlarımızdan biri olarak görüyoruz” dedi.

Huettl, “Türkiye, Almanya ve Birleşik Krallık ile birlikte bizim 3 ana pazarımızdan biri. Dolayısıyla söz konusu ‘ana pazar’ söylemimi, yalnızca satış rakamları için değil, kararlarımızı alırken danıştığımız ve dinamiklerini göz önünde bulundurduğumuz bir ülke olarak açmak doğru olur’’ şeklinde ekledi. Huettl, “Türkiye pazarında satış hacmimiz pandemi ve çip krizine rağmen %15 artarak 17 bin adet seviyelerine geldi. Ocak – Haziran 2022 dönemine baktığımızda; bu süreçte binek pazar payımızı %5,2’ye; toplam pazar payımızı ise %4,7’ye yükselttik. Açıkçası, bu büyümenin sürdürülebilir olmasını diliyorum ve bunu sağlamak için heyecan verici ürünler kadar müşteri memnuniyetinin de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu alanda da %98.5 müşteri memnuniyeti ile iyi bir ivme yakaladığımızı söyleyebilirim.’’ şeklinde konuştu.

Elektrikli marka olacak

Elektrikli araçlar konusunda önemli açıklamalarda bulunan Huettl, “Bugün elektrikli dönüşüme baktığınız zaman çok açık bir şekilde söyleyebilirim ki; Opel markası bu dönüşümün öncülerinden biri olarak çok önemli bir rol üstlenecek. Hali hazırda elektrifikasyon konusunda çok ciddi adımlar atmış durumdayız. Şu anda 12 farklı elektrikli modelimizin yanı sıra %100 elektrikli ticari araç modellerimizle de öncü rol üstleniyoruz. 2024 yılında tüm Opel modellerinin bir elektrikli versiyonu olacak ve 2028 için hedefimiz Avrupa’da Opel’in tamamen elektrikli modellerle satışa sunulacak bir konumda olması. Türkiye de bizim bu gelişimde ön planda tuttuğumuz ülkelerden biri. Elektrikli modellerimiz de bu hedefler çerçevesinde Türkiye pazarındaki yerini alacak.” dedi.