Otomotiv konferansı 2 kasımda İstanbul'da

Otomotiv konferansı 2 kasımda İstanbul'da

Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı 2-3 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek

“Gelecekte Hareketlilik” Kavramını Değiştirecek Otomotiv Uzmanları İstanbul'da buluşuyor. Otomotivde geleceğe yön veren uzmanlar, IAEC’17 için İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor. OİB’nin desteği, OSD, OTEP, TAYSAD ortaklığı ve SAE iş birliği ile bu yıl ikincisi düzenlenen IAEC, “Gelecekte Hareketlilik” teması ile 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.Otonom, Elektrikli, Bağlantılı Araçlar ve Akıllı Şehirler gibi geleceğin teknolojilerine yönelik konuşma ve panellerin düzenleneceği etkinlikte, yurt dışından ve yurt içinden konularının uzmanı birçok dikkat çeken konuşmacı yer alacak.


Teknoloji, enerji verimliliği, tasarım ve kullanım tercihlerinde büyük değişimlere sahne olan ve rekabet kriterlerinin hızla değiştiği dünya otomotiv sanayii, Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı (IAEC’17) için İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor. Dünya otomotiv sanayiine yön veren pek çok başarılı isme ev sahipliği yapacak olan IAEC’17, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) desteği, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP), Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ortaklığı ve Amerikan Otomotiv Mühendisleri Birliği (SAE International) iş birliği ile 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.Konferans Başkanı Prof. Dr. Mustafa İlhan Gökler, “Gelecekte Hareketlilik” teması çerçevesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan IAEC ile Türkiye ihracatının 11 yıldır değişmeyen lideri konumunda olan otomotiv sanayiinde mühendislik faaliyetlerinin yanında, üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesinin hedeflendiğini belirtti. Gökler, “Bu Konferans Türk otomotiv sanayiimizi geleceğe hazırlayacak çok önemli bir etkinlik olacak. Konferansta otomotiv sanayiindeki mevcut dinamikler ve atılması gereken adımlar, uluslararası alanda yetkin uzmanlar tarafından teknik bir perspektifte katılımcılarla paylaşılacak. Etkinliğin sanayimizdeki mühendislik faaliyetlerinde vizyon gelişimine ve üniversite-sanayi iş birliklerine katkı sunmasını hedefliyoruz. Konferansın geçen sene olduğu gibi bu sene de iş dünyasından üniversite öğrencilerine kadar sektörün tüm paydaşlarını buluşturmasını bekliyoruz” dedi.


Otonom Araçlar ve Akıllı Şehirler, panellerde ele alınacak


Konferansın ilk gününde “Bağlantılı Araçlar” ve “Akıllı Şehirlerde Taşımacılığın Geleceği”, ikinci gününde de “Otonom Araçlar”, “Gelecekte Elektrikli Araçlar”, “Araç Tasarımında Üniversite-Sanayi İş birliği” ve “Otomotiv Sanayinin Mühendislik Eğitiminden Beklentileri” gibi başlıklarda paneller düzenlenecek ve birbirinden önemli konuşmacılar görüşleri ile geleceğe ışık tutacak.


Konferans, otomotiv mühendisliği alanında başarılı pek çok isme de ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda ilk gün; Strategy& Otomotiv Ortağı Joerg Krings “Gelecekte Hareketlilik”, SAE Avrupa Operasyonları Direktörü Murat Doğru “Hareketlilik”, ERTRAC Başkanı Stephan Neugebauer “Gelecekte Taşımacılık”, CSRA Proje Müdürü Dr. Elvin Yüzügüllü “Yakıt Hücreleri” ve Deloitte Ortağı Özkan Yıldırım da “Gelecekte Hareketlilik ve Otomotiv Ekosistemi Üzerine Etkileri” başlıklı konularda konuşma yapacak. İkinci gün ise Ohio State Üniversitesi Hareketlilik Araştırma ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlo Bailo “Hareketlilik ve Akıllı Şehirler”, Royal Collage of Art Otomotiv Tasarım Başkanı Dale Harrow ise “Hareketlilik Çağında Araç Tasarımı” konularında dinleyicilere görüşlerini aktaracak.


Konferansta deneyimlerini aktaracak ve geleceğe ışık tutacak panelistler arasında ise; yurt dışından Aurima CEO’su ve Gelişmiş Görüş Sistemleri Girişmcisi Seval Öz, Bosch Şasi Sistem Kontrol-Otomatik Sürüş Sistem Mühendisi Tülin Baysal, Secure Energy Otonom Araçlar Girişimi Direktörü Amitai Bin-Nun, General Motors Elektrik ve Kontrol Sistemleri Araştırma Laboratuarı Direktörü Dr. Cem Saraydar, Northeastern Üniversitesi’nden Doç. Dr. Taşkın Padır, AVL Yönetici Mühendisi Dr. Klaus Kuepper, Multiphysics Energy Solutions (MES) Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Pekşen ve FEV Elektronik ve Elektrifikasyon Başkan Yardımcısı Dr. Thomas Hülshorst yer alıyor. Tüm bu yurt dışı panelistlerin yanı sıra yurt içinden; ODTÜ’den Prof. Dr. Ece Schmidt, İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, Mercedes-Benz Türk’ten Mustafa Üstertuna, Temsa’dan İbrahim Eserce, Oyak Renault’dan Bertan Birtürk, Okan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nejat Tuncay, Ford Otosan’dan Burak Gökçelik, Standart Profil’den Dr. Ali Erkin Kutlu, İTÜ’den Prof. Dr. Murat Ereke, Okan Üniversitesi’nden Prof. Dr. Orhan Alankuş, OSD Genel Sekreteri Osman Sever, TAYSAD’dan Tolga Doğancıoğlu ve İTÜ’den Prof. Dr. Metin Ergeneman otomotivin geleceğini tartışacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS