Pandemide yeni ulaşım alternatifi

Pandemide yeni ulaşım alternatifi

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını döneminde uygulanan karantina ve sosyal izolasyon kuralları sebebiyle toplu taşımaya talep yüzde 85 azaldı.

Koronavirüs salgını döneminde ulaşım ihtiyacını karşılamak isteyen önemli bir kesim “saatlik kiralamaya“ yöneldi. 2018 Eylül ayında 700 araçla başlayan MOOV by Garenta’nın bugün İstanbul ve İzmir’de toplam 1.700 araçla hizmet verdiğini belirten yetkililer sözleşmeden kiralamaya kadar tüm süreci akıllı telefon üzerinden dijital sunduklarını, bunun salgın döneminde de önemli bir hizmet olduğunu belirttiler.

Hafta içi gözde oldu

Salgının ilk günleri dışında, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler dikkate alınmayarak yapılan hesaplamalara göre MOOV by Garenta’nın kullanım oranı artmış durumda. Yetkililer şunları kaydediyor.

“Toplu taşımayı kullanmayı tercih etmeyenler ister 15 dakika, ister 2 saat, isterlerse günlük araç kiraladılar. Verilere göre 11 Mayıs Pazartesi günü faaliyete başladıktan bu yana en yüksek hafta içi günü kiralama hacmine ulaşıldığı görülüyor. Covid-19 öncesi dönemindeki kiralama sayılarına ulaşan MOOV by Garenta’nın salgın sonrası dönemde, sağladığı fayda ve ulaşım ihtiyacına önemli bir çözüm sunmasından dolayı daha da fazla kişi tarafından tercih edilmesini bekleniyoruz.”

Yetkililer Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günlerden beri filodaki tüm araçları düzenli olarak Sağlık Bakanlığı onaylı, nano gümüş teknolojisiyle geliştirilen ürünle dezenfekte ettiklerini belirtiyor. Marka yüzde 85 payla Türkiye’de araç paylaşımı sektörünün lideri konumunda.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS