Peugeot Türkiye'de 2 misli satacak

Peugeot Türkiye'de 2 misli satacak

Türkiye ,Peugeot’nun 10’uncu büyük pazarı oldu. Autoshow için İstanbul’a gelen PSA’nın Orta Doğu Bölgesi ve Afrika Sorumlusu Jean ChristopheQuemard, “Türkiye bizim için hayati bir pazar. Pazar payımız yüzde 4’ten 7’ye çıkacak. İran ve Cezayir tesislerimizle yedek parça alımımız da katlanacak” dedi.

 İstanbul Autoshow Fuarı’nda büyük SUV 5008’i ilk kez Türk tüketicilerle buluşturan Peugeot, hafif ticari araç pazarındaki modeli Traveller’i ve markanın geleceği nasıl gördüğünü yansıtan konsept modeli InstinctConcept’i fuarda sergiledi. Fuarda konuşan Peugeot Türkiye Genel Müdürü LaurentPernet, “Yoğun bir rekabetin yaşandığı pazarda büyümemize devam ediyoruz. Türkiye PSA bünyesinde bir örnek teşkil ediyor. Pazar payımızı bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 4’e çıkardık” dedi. SUV atağı Türkiye ve Global’de büyüme stratejimizin en önemli unsurlarından birisi” diye konuşan Peugeot Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, “Yeni 3008 ile önemli bir başarı yakaladık. 5008 ile bu sınıftaki büyümemiz katlanarak artacak” açıklaması yaptı.

PARÇA ALIMI ARTACAK

Fuar için İstanbul’a gelen PSA’nın Orta Doğu Bölgesi ve Afrika Sorumlusu Jean ChristopheQuemard, “Türkiye PSA dünyasında hayati bir pazar. Dünya satışlarımızda Türkiye 10. sırada yer alıyor. Yıllardır 1 milyon sınırında dolaşan Türkiye toplam pazarı daha da büyüyecek” açıklaması yaptı. Sorumlu olduğu Ortadou ve Afrika pazarı için açıklama yapan Quemard, “Sadece benim sorumlu olduğum bölgeler değil artık dünya pazarı katotik. İran ve Cezayir pazarında üretim tesisleri kuruyoruz. Bu bölgedeki konumumuz daha da yükselecek. Üretim tesisleriyle birlikte Türkiye’den aldığımız tedarik payı da önemli derecede artacak” diye konuştu.

OPEL İŞİ 2017'DEN SONRA

Opel, PSA birleşmesi için de konuşan Quemard, “Opel Torbalı fabrikası, üretim olup olmayacağı için konuşmak için şu anda erken. Her iki marka da Türkiye pazarında güçlü ve yeni ürünleriyle daha da büyüyecek. Şu anda Peugeot’nun Türkiye pazarında yüzde 4 olan payını kısa vadede yüzde 7’ye yükseltmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Opel ile anlaşmanın 2017 sonunda tam olarak nihai sonuca varacağını i kaydeden Quemard DS ile Opel marka ürünlerinin örtüşmediğini, henüz marka ve modellerin nasıl konumlanacağı konusunda kararların alınmadığını dile getirdi.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS