Pirelli 5G ile bağlanacak

Pirelli 5G ile bağlanacak

Pirelli Cinturato, 70. yaşını kutluyor. Kitlesel ulaşımın henüz yeni yaygınlaşmaya başladığı dönemde doğan lastik, yetmiş yıllık sürekli teknik geliştirmenin avantajlarıyla donatılmış olarak en yeni Cinturato P7 versiyonuyla yakında pazara sunulacak.

Pirelli Velo serisinin en ‘çok yönlü lastiği’ olan Cinturato, Pirelli’nin sürdürülebilir ulaşımı desteklemek amacıyla tasarlanan Cycl-e Around e-bisikletlerinin donanımı olarak da kullanılabilecek. Öte yandan, 5G ağı ile bağlantılı akıllı lastiklerin geliştirilmesi hızla devam ederken yeni Cinturato P7 ulaşımın ve akıllı şehirlerin geleceğine hazırlanıyor. Yeni nesil Cinturato P7, her gün yola çıkan sürücülerin temel öncelikleri olan güvenlik ve verimliliği vurguluyor.

Pirelli mühendisleri, yoğun bir araştırma ve geliştirme programı sonucunda geleneksel olarak lastiklerle ilişkili olarak ödün verilen çeşitli konuları çözen, ıslak zeminde düşük dönme direnciyle performans gibi çelişkili görünen ihtiyaçları uzlaştıran yüksek teknolojili bir ürün geliştirdiler. Yeni Cinturato P7’ye doğrudan yansıtılan bu teknoloji, hem sürücülere hem de otomobil üreticilerine avantajlar sunuyor.

4 metre kısa fren

Bu yeni premium otomobil lastiği, önceki versiyonun kuru zemin performansını sürdürürken ıslak zeminde yol tutuşu ve suda kızaklama direnci söz konusu olduğunda sürüş deneyimini her yönüyle geliştiriyor. Özellikle ıslak zeminde frenleme, 100 km/s hızda durmak için gereken mesafeyi dört metreye kadar kısaltıyor.

Pirelli mühendislerinin geliştirdiği inovasyonlar, akustik konforu (yol gürültüsünün azaltılması sayesinde) ve sürüş keyfini geliştirirken yeni lastik şimdi yollardaki engebeleri daha fazla emebiliyor. Toplam lastik ömrünün %6 artması, sürücülerin lastikleri değiştirmeden daha çok yol kat edebilmesi anlamına geliyor. Dönme direncinin %12 azaltılarak bir alt sınıfa inmesi, yakıt tüketiminin %4 iyileştirilmesi (WLTP döngüsünde) ve CO2 emisyonlarının azalması gibi özellikler, yeni Cinturato P7'nin verimliliğini teyit ediyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS