Pirelli'den Ferrari'ye terzi işi

Pirelli'den Ferrari'ye terzi işi

Pirelli'den Ferrari'ye terzi işi

Ferrari’nin tek model yarışının Mugello’da gerçekleşen Dünya Finali'nde (Finali Mondiali) tanıtılacak yeni GT otomobil, özel tasarım Pirelli lastiklerle donatılacak. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pirelli, 2020 sezonundan itibaren dört Ferrari Challenge şampiyonasında (Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve İngiltere) yarışacak yeni Ferrari 488 Evo aracı donatacak yeni Pirelli P Zero DHA lastiği tanıttı.

Tanınmış XX programından yarış süper otomobilleri, hiper otomobiller ve tarihi Formula 1 otomobilleri de Pirelli lastikleriyle heyecan verici tanıtımda yer aldı.

Pirelli, Mugello’da düzenlenen 27. Ferrari Finali Mondiali etkinliğinde Ferrari 488 Challenge Evo’nun lastiğini tanıttı.

Ferrari’nin tüm taleplerini karşılayan lastik, yeni yarış otomobilinin bir önceki modele göre daha hızlı tur zamanı yapmasına yardımcı oluyor.

Pirelli, 1993'te bu şampiyonlukların yapıldığı dünyanın tüm bölgelerinde ilk kez sahneye çıktığından bu yana Ferrari Challenge şampiyonasının başladığı 1993 yılından bu yana yarışların dünya çapında koşulduğu her bölgede tek tedarikçi olmayı sürdürüyor.