Pist genlerine sahip Mercedes SUV'u "GLC"

Pist genlerine sahip Mercedes SUV'u "GLC"

Yeni Mercedes-Benz GLC  yenilikçi sürüş destek sistemleri ve yeni motor seçenekleriyle 508 bin  TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni Mercedes-Benz GLC, asfalt ve asfalt dışı yollardaki sürüş özelliklerini, geniş yaşama alanı, fonksiyonellik ve konforla harmanlamayı hedefliyor. GLC, Mercedes-Benz dünyasının en yeni  özelliklerini sunmakta. Tasarım detayları, önden arkaya kadar uzanan krom eklentiler, yeni tasarımlı farlar ve sert hatlara sahip ön ızgara, güçlü bir arazi aracı görünümünü beraberinde getiriyor. Sürüş yardım sistemlerinin kapsamı, Araçtan Çıkış Uyarı Sistemi gibi fonksiyonlarla daha da genişletilirken, özellikle geri manevraları kolaylaştıran römork manevra yardımcısı da bir diğer yenilik olarak devreye giriyor. Araçta, markanın pist ve motorsporlarında kullandığı teknoloji ve tecrübeler de  kullanılmış durumda. 

Yeni  GLC'de güncel MBUX

Bünyesinde birçok yeniliği barındıran yeni Mercedes-Benz GLC’deki en önemli gelişmelerden biri yeni nesil MBUX - Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi. Dokunmatik ekranlara sahip bilgi ve eğlence sistemi, arttırılmış gerçeklik özelliğine sahip navigasyon, tuş veya “Hey Mercedes!” anahtar sözcüğü ile etkinleştirilebilen akıllı sesli komut sistemi, bağlanabilirlik özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzüyle yenilenen GLC’yi  güncel teknik standartlar noktasına taşıyor.

Makyajla birlikte kapsamları daha geliştirilen sürüş destek sistemleri arasında yer alan DISTRONIC, Aktif Takip Yardımcısı ve Aktif Direksiyon Yardımcısı, sürücüyü mesafe takibi ve aracı yönlendirme konusunda destekleyerek sürüş konforu ve güvenliğe katkı sağlıyor. Sistem, aracın hızını virajlarda veya kavşaklarda otomatik olarak ayarlarken, direksiyon yardımcısı şeritte kalmaya ve şerit değiştirmeye yardımcı oluyor. Sürücünün yaklaşmakta olan trafiği gözden kaçırması halinde Aktif Fren Yardımcısı’nın dönüş fonksiyonu fren yaparak, olası çarpışma riskinin önüne geçiyor.

Motor seçenekleri geniş

Yeni GLC, en güncel 4 silindirli benzinli ve dizel motor seçenekleri sayesinde daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alıyor. GLC 200 GLC 220 d 4MATIC GLC 300 d 4MATIC GLC 300 d 4MATIC Coupe versiyonları satışa sunulmuş durumda. 2 lt benzinli 9 ileri otm şanzımanlı GLC 200 197 bg üretirken 100 km’de karma kullanımda 6.9 lt yakıt harcıyor. Dizel otomatik GLC 220 d 4 Matic ise 245 BG üretirken 100 km karma kullanımda 5.9 lt yakıyor.  

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS