hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Renault’un ticarisi elektriklendi

  Renault’un ticarisi elektriklendi
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Renault “Kangoo E-Tech” ile markanın elektrikli kamyonet serisini tamamlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Renault, Kangoo E-Tech ile 285 km (177 mil) menzile sahip ikinci nesil kompakt tam elektrikli minibüslerini Avrupa’da piyasaya sürüyor. Ancak, Kangoo Z.E. olarak adlandırılan birinci nesil elektrikli Kangoo, 2011'de piyasaya sürüldüğünde büyük ölçüde pazara sahipken, yeni versiyon dört rakip Stellantis markasının kompakt kamyonetleriyle rekabet edecek.

  2023’te başlayacak

  Solda şarj kablosu bulunan Kangoo E-Tech'in kargo bölümü. Beş kişilik yolcu versiyonu için kargo kapasitesi 850 litredir. Renault, depolama alanı için sınıfının en iyisi olduğunu öne sürmekte. Renault'nun yeni elektrikli Kangoo'su, otomobil üreticisine eksiksiz bir akülü elektrikli kamyonet serisi sunmak için orta boy Trafic (bu yıl için yeni) ve büyük Master'a katılıyor.

  Marka Paris otomobil fuarında, Kangoo E-Tech'in 2023'ün başlarında teslimatlara başlayacağını söyledi. Temel panel meslek versiyonu için fiyatlar Fransa'da 33.600 Euro'dan başlayacak. 37.000 Euro'dan başlayan yolcu versiyonları da olacak. Mevcut Kangoo 2021'de piyasaya sürüldü, ancak şimdiye kadar tam elektrikli bir varyantı yoktu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elektrik payı yükselişti

  Tam elektrikli minibüsler hala Avrupa'daki genel pazarın küçük bir yüzdesini oluşturuyor. Lobicilik grubu ACEA'ya göre, 2021'de AB'deki tüm minibüs satışlarının yüzde 90'ını dizel, yüzde 3,8 benzin ve yüzde 3 (yüzde 2 iken 2020'ye göre yüzde 50'lik bir artış) akülü elektrikliler oluşturdu. Elektrikli Kangoo’nun Türkiye’ye geliş tarihi henüz belirlenmedi.

  Renault’un ticarisi elektriklendi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow