Suzuki'ye yeni model desteği

  1. Otomobil
Suzuki'ye yeni model desteği
Suzuki'ye yeni model desteği

Japon otomobil üreticisi Suzuki 2020 yılına kadar her yıl yeni bir model tanıtacak. Marka, orta vadeli yönetim planı “SUZUKİ NEXT 100” çerçevesinde geliştirdiği ve 2017 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı yeni Suzuki Swift Sport ile model atağını sürdürüyor.

Markanın yakalamış olduğu ivmeden duydukları memnuniyeti ifade eden Suzuki Türkiye Genel Müdürü Ümit Karaarslan yapmış olduğu değerlendirmede: “Suzuki 2017 yılının Ocak-Haziran döneminde 1.534.000 adetlik satış performansına imza attı. Mart 2018’de sona erecek mali yıl içerisinde ise 3.071.000 adet araç satmayı hedefliyor, ki bu da bir önceki mali yıl ile kıyaslandığında yüzde 5,2’lik bir büyüme anlamına geliyor. Sadece Avrupa pazarı dikkate alındığında yılın ilk yarısında 142.000 adet araç satışı gerçekleştiren Suzuki, önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 24 büyümüş durumda. Satışlardaki ivmede yeni modellerimizin payı büyük. Yeni Suzuki Swift Sport’un dört çekerli S-Cross modellerinin büyüme stratejimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Yeni Suzuki Swift Sport sürüş keyfi sunmak üzere "Ultimate Driving Excitement" kavramı altında geliştirildi. Cinsiyet ve yaş farkı gözetmeksizin sürüş keyfine önem veren herkes için geliştirilen yeni Suzuki Swift Sport otomobil kullanmayı önemseyen ve bir hobi olarak gören sürücülere hitap ediyor. Suzuki, sürüş performansı önemli oranda geliştirdiği yeni Swift Sport ile özellikle hot hatch pazarının merkezi olan Avrupalı tüketicinin gönlünü fethetmeyi hedefliyor.

Suzuki tarafından geliştirilen ve başta İngiltere ve Almanya olmak üzere Avrupa’da yol testleri gerçekleştirilen yeni Swift Sport için toplamda 1,4 milyon km yol testi gerçekleştirildi. Ayrıca Suzuki bir ilke imza atarak Almanya’daki yüksek sürat yol testi pisti ATP’de de testler yaptı.
Önceki nesil Swift Sport Kasım 2011’de satışa sunulmuştu. Yaklaşık altı yıl aradan sonra yeni Suzuki Swift Sport 3. nesil olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Swift Sport, yeni Swift'in üretildiği Japonya'daki Sagara Fabrikasında üretilecek ve 2018 ilkbahar itibariyle Japonya ve Avrupa dışındaki pazarlarda da satışa sunulacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS