Temsa'dan Avrupa'ya 2 yeni otobüs

Temsa'dan Avrupa'ya 2 yeni otobüs

20-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Busworld Kortrijk Fuarı’nda TEMSA, iki yeni ürünü turizm aracı MD9 ve okul otobüsü LD SB Plus’ın lansmanını gerçekleştirdi. Fuar standında iki yeni ürünün yanı sıra Amerika pazarına satışı yapılan TS45, ayrıca Maraton, HD, MD7 Plus ve elektrikli otobüs Avenue Electron da sergilendi.

TEMSA Hall 7’de bulunan 1120 metrekarelik 701 nolu standında ikisi yeni olmak üzere toplam 7 aracını tanıttı. TEMSA bu yıl fuarda Fleetics teknoloji teması ile de yerini aldı. Fleetics, büyük veri altyapıları ve veri bilimi teknikleri kullanılarak otobüslerden toplanan verilerin gerçek zamanlı incelenmesini mümkün kılıyor.


Fuarda konuşma TEMSA Pazarlama ve Yurtdışı Satış Direktörü Kadri Özgüneş, “Otobüs dünyasının en önemli fuarları arasında yer alan Busworld Fuarı’nda bu yıl da yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Her yıl fuarda farklı ürün grupları ile müşterilerimizin karşısına çıkmak bizleri de heyecanlandırıyor. Bu yıl iki yeni araç tanıtımını da ilk kez Busworld Fuarı’nda yapıyoruz. Bu iki yeni ürünün de müşterilerimizin büyük beğenisini kazanacağına inanıyoruz” dedi.
Müşteri beklentisine TEMSA’dan hızlı çözümler


TEMSA’nın ürün gamına ve yurtdışı hedeflerine yönelik bilgilendirmeleri ise TEMSA Uluslararası Satış Direktörü Acar Kocaer gerçekleştirdi. TEMSA’nın Avrupa otobüs pazarında geniş ürün gamı ile her segmentte fark yarattığına dikkat çeken Acar Kocaer, “TEMSA, müşteri beklentilerine hızlı çözümler sunabilmeyi başaran bir marka. TEMSA bu başarısının karşılığını da, her yıl büyüyen pazar adetleri ile alıyor” dedi.


 Okul ve turizm alanına yönelik iki yeni otobüs


TEMSA’nın geniş ürün gamına sahip olmasına rağmen pazara yeni ürün seçenekleri sunmaya da devam ettiğini belirten Acar Kocaer, “Bu yıl fuar standımızda 7 ürünümüz yer alıyor. Bu ürünler arasında yer alan iki aracımız ise yepyeni ürünler. MD9 turizm alanına yönelik bir araç. LDSB Plus ise okul taşımacılığı alanına yönelik bir ürün. Bu iki yeni ürünümüzü de yine Avrupalı iş ortaklarımızın beğenisine sunuyoruz” dedi.
2018’de 50’inci yılımızı kutlayacağız
TEMSA Uluslararası Satış Direktörü Acar Kocaer, basın toplantısında TEMSA ile ilgili bilgiler de verdi: “TEMSA, 1968 yılında kuruldu. Gelecek yıl 50’inci yılımızı kutlayacağız. 1650 çalışana sahibiz. Adana’da üretimini gerçekleştirdiğimiz otobüslerimiz 66 ülkenin yollarında hizmet veriyor. Satışa odaklandığımız ülke sayısı ise 20. Fabrikamızın yıllık otobüs üretim kapasitesi 4 bin 500, hafif kamyon ise 7.500.”
Türkiye otobüs pazarının lider markası TEMSA
Türkiye otobüs pazarının son üç yıldır lider markasının TEMSA olduğunu da vurgulayan Acar Kocaer şunları söyledi: “Son üç yıldır Türkiye otobüs pazarının lideri olan TEMSA, 2017 yılının Eylül satış rakamlarına bakıldığında liderliğini koruyor. İlk 9 aylık dönemde iç pazarda satışı gerçekleşen otobüs sayısı 3 bin 393. TEMSA’nın buradaki payı 1055 adetle yüzde 31. Segment bazlı olarak pazara baktığımızda TEMSA şehirlerarası olarak adlandırdığımız büyük otobüs pazarı coach segmentinde yüzde 29, çok amaçlı olarak adlandırdığımız pazarda ise payı yüzde 23, şehir içindeki payı yüzde 15, midibüsteki payımız ise yüzde 37.”


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS