TOGG kazandırırken eğlendirecek

TOGG kazandırırken eğlendirecek

Gelecek yılın ilk aylarında yollara çıkacak olan yerli akıllı otomobil Togg, dijital ekosistemin sınırlarını zorlayan yeni platformu ‘Trumore’u tanıttı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kendi içinde onlarca kullanıcı deneyimini barındıran bu sistem için 350 genç start-up ile işbirliği yapıldı. Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, “Finans teknolojileri (fintech), blokzinciri, nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka ile donatılan ve kullanıcıyı eğlendiren yerli otomobil artık gidilecek rotaya en kestirme yolu ve yakıt giderlerini de hesaplayabiliyor” dedi.

CEP TELEFONU GİBİ

Kazandıran ve gezdiren teknolojileri bir arada hayata geçirdiklerine dikkat çeken Karakaş, şöyle devam etti: “Otomotiv sektörü tıpkı cep telefonunda olduğu gibi mobilite ekosistemine ayak uydurmak zorunda. Trumore markamızla bir seyahati A noktasından B noktasına gitmekten öteye taşıyacağız.” Karakaş, Trumore platformunun alt başlıkları ile sunulan dijital ve deneyimsel dönüşümün detaylarını ise şöyle anlattı:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Matrah indirimi satışta eridi mi?

Matrah indirimi satışta eridi mi?

Earn.more: Kullanıcıya kesintisiz ödeme ve ödüllendirme deneyimleri sunuluyor. Bu sistem sayesinde, e-cüzdan ile araç içi ödeme ve mobil ödeme mümkün. Dijital varlık yönetimi altında da çeşitli ödül programları, dijital sanat koleksiyonları ve iş modeline bağlı NFT’ler kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Burada gidilen şehre göre dijital magnet kazanımı uygulaması da bulunuyor.

Go.more: Kullanıcıyı gezdiren, kişiselleştirilmiş rota önerilerinde bulunan lokasyon bazlı akıllı hizmetler sunuyor. Karma mobilite servisleri, şarj ağı, restoran, rezervasyon işlemleri gibi hizmetler kullanıcıların mobilite deneyimini kesintisiz hale getiriyor. Uygulama içindeki tasarruf hesaplayıcı ile yol ücreti hesaplama, elektrik tüketimi hesaplama, karbon salımı hesaplama gibi servislerden yararlanmak mümkün oluyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Play More: Burada da gündelik hayatı oyunlaştırma yoluyla daha kolay ve keyifli hale getiren akıllı yaşam hizmetleri sunuluyor. Sistem, akıllı yaşam çözümleri, kullanım bazlı sigorta servisleri, araç içi ve mobil oyun uygulamaları ile akıllı sağlık uygulamalarından oluşuyor. Mobilite kavramı evrensel bir dil olan sanat ile anlatılıyor.

Kaynak: Posta / Murat Gülderen