hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TransAnatolia 20 Ağustos’ta start alıyor

  TransAnatolia 20 Ağustos’ta start alıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Dünyanın en zorlu rally raid yarışlarından olan TransAnatolia’da bu yıl yarış severleri Hatay’dan Eskişehir’e uzanan macera dolu yollar bekliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2010 yılından bu yana otomobil sporları ile turizmi birleştirerek Türkiye’nin eşsiz coğrafyasını, kültürel ve doğal güzellikleriyle tüm dünyaya tanıtan TransAnatolia’nın bu yıl 12.’si gerçekleştirilecek.Motosiklet, 4x4 Otomobil, Kamyon, Quad ve SSV kategorilerinde ve yol dışı etaplarda gerçekleşecek yarışın bu yıl ki tarihleri 20-27 Ağustos olarak belirlendi.

  Hatay'dan start alıp, Eskişehir'de finish’i görecek TransAnatolia’da yarış severler, hız ve heyecan dolu rotanın izinden giderken çok sayıda kamp konaklamasıyla da renkli anlar yaşayacak.

  2500 km parkur

  Sporcular sırasıyla Hatay'dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Mersin, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara il sınırlarından geçerek Eskişehir'de finishi görecek. Toplam 16 il sınırından geçecek yarışın yaklaşık kilometresi ise 2.500 km.TransAnatolia Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED’in izni ve Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı TGA’nın desteğiyle gerçekleştiriliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow