Tüm bineklere uygun yağ

Tüm bineklere uygun yağ

Shell, doğalgazdan üretilen yenilikçi bir ürünü daha portföyüne ekledi. 

Shell’in, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği “Shell Helix Universal Top Up”; dizel, benzinli ve modern turbo şarjlı motorlarda kullanılabiliyor. Avrupa ile aynı anda Türkiye piyasasına da sunulan bu yeni ürün, farklı markalardakimadeni yağlar ile de uyumlu çalışabiliyor.GTL teknolojisi kullanılarak doğalgazdan üretilen Shell Helix Universal Top Up, diğer madeni yağ üreticilerinin ürettikleri madeni yağlar ile uyumlu çalışmasıyla ön plana çıkıyor.Shell, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği Shell Helix Universal Top Up tamamlayıcı madeni yağını Almanya, İngiltere, Hollanda ve Polonya ile birlikte aynı anda Türkiye’de müşterilerine sundu. 

Nisan ayı itibariyle sadece Shell&Turcas istasyonlarında 1 litrelik ambalajlarda satışa sunulan Shell Helix UniversalTop Up sayesinde sürücüler; çok kolay bir şekilde araçlarının eksilen yağını tamamlayabilecek. Araç sahipleri,Türkiye geneline yayılmış Shell&Turcas istasyonlarında yer alan 225 adet Shell Helix Madeni Yağ Değişim Merkezlerinde araçbakımlarını yaptırabilmelerinin yanı sıra tüm Shell istasyonlarında Shell Helix Universal Top Up ile yağ ekleme ihtiyaçlarını da karşılayabilecek.

Shell Helix Universal Top Up’un doğal gazdan üretilmesi ve bu sebeple çevre dostu bir madeni yağ olmasının,Shell’in 2050 yılına kadar karbon salınımını yüzde 50 oranında azaltma hedefine ulaşmasına da yardımcı olması bekleniyor.

Tüm motorlarda kullanılabiliyor

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak,Shell’in inovasyon gücü ilesektörde yine bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Shellolarak,inovasyon gücümüzü bir kez daha ortaya koyaraktüm motorda eksilen yağı tamamlayıcı özelliği olan yeni bir yağ ürettik. Yüzde 99,5 saflık derecesi içeren doğalgaz içerikli baz yağdan GTL teknolojisi kullanılarak üretilen Shell Helix Universal Top Up tamamen motordaki eksik yağı tamamlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yenilikçi ürün, dizel, benzinli ve hatta turbo şarjlı motorlarda eksilen yağın tamamlanmasını kolay bir şekilde sağlıyor. Ayrıca araçta daha önce kullanılan motor yağının hangisi olduğunun hiçbir önemi yok. Tüm motor yağları ile birlikte çalışma özelliği sayesinde, tüketicilerin yanlış bir ürün seçmesi gibi bir kafa karışıklığını ortadan kaldıracak. 12 yıldır hem dünyada hem Türkiye’de madeni yağ pazarında lider.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS