Tüm Subaru satışlarının yüzde 40’ı elektrikli olacak 

Tüm Subaru satışlarının yüzde 40’ı elektrikli olacak 

Subaru  gelecek için yeni teknoloji planlarını açıkladı

Subaru Corporation, gezegenimizin ekosisteminin korunması amacıyla 2050 yılına kadar satılacak tüm yeni araçların kullanım ömürleri boyunca ürettikleri ortalama CO2 emisyonunun 2010 seviyelerine kıyasla yüzde 90 azaltılacağını açıkladı.


Önümüzdeki 10 yıl içinde Subaru satışlarının yüzde 40’ını elektrikli ya da hibrit araçlar oluşturacak. Subaru, gelecek ile ilgili planlarını açıklarken, markanın ana felsefesinden ve kendine has özelliklerinden ödün vermeden çevreye duyarlı yeni teknolojiler geliştireceğine vurgu yaptı.Diğer markalardan farkı


Subaru Başkanı Tomomi Nakamura açıklamasında: “Subaru’nun ilk günlerinden bu yana araç üretimi konusunda sahip olduğu bağlılık ve kararlılıktan, yüzyılda bir defa karşılaşacağımız bu köklü değişim döneminde dahi hiçbir taviz vermeyeceğiz.


Subaru’nun diğer markalardan farkını göstermek amacıyla Subaru’yu Subaru yapan unsurları daha da geliştirecek ve müşterilerimizin alıştığı eşsiz özellikleri sunmaya devam edeceğiz.


Küresel çevrenin korunması başta olmak üzere sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere gayret gösterirken Subaru’nun benzersiz karakterinden ve teknolojide yenilik anlayışından güç alarak karbondan arındırılmış bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacağız.” dedi.


Marka 2030’lu yılların ilk yarısına kadar “Elektrifikasyon teknolojilerini” dünya çapında satılan tüm Subaru araçlarına uygulayı hedefliyor. Üretilen araçların CO2 emisyonunu azaltma hedeflerinin dışında Subaru Grubu’nun fabrikaları, ofisleri ve diğer faaliyetlerinin sebep olduğu “doğrudan CO2 emisyonunu 2031 mali yılının sonuna kadar 2017 mali yılının sonundaki seviyelerin yüzde 30 altına çekme amacıyla yürüttüğü çevre girişimlerinde de ilerleme sağlanıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS