Volvo S90 291.5 bin TL’den geliyor

Volvo S90 291.5 bin TL’den geliyor

Ön sipariş başlayan Yeni Volvo S90, Türkiye’de D5 AWD motor ile 291 bin 540 TL başlangıç fiyatıyla satışta…

Volvo Car Turkey, ‘2020 Vizyonu’ndan aldığı bu ilhamla, Volvo’nun en yeni modeli S90'ı, Anadolu’da sanat alanında iddialı bir hayalin gerçeğe dönüştüğü ve Bayburt’ta şehir merkezinden kilometrelerce uzakta, dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin sergilendiği Baksı Müzesi’nde gazetecilerin deneyimine sundu.


Yeni Volvo S90 basın toplantısı,Baksı Müzesi’nde Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel Volvo’nun yeni sedanı S90’ı “Sınıfına meydan okuyan bu yeni modelimizi tasarlarken amacımız; sedan sınıfına yeni bir değer katmak, alanında liderliğin ve görsel tasarımın göstergesi olan bir model yaratmaktı. Yeni Volvo S90, sürüş dinamikleri, performans ve sürüş anlamında ileriye doğru atılmış önemli bir adımı oluşturuyor. Volvo sürüş deneyimini değerlilik hissi sunma, kontrolü ele alma ve konfor anlamında yeniden tasarladık” diyerek tanıttı.


İlk 6 Ay Rakamlarında Yüzde 10,5 Büyüme


Volvo’nun yeni dönem stratejisinde altını çizdiği en önemli modelin S90 olduğunu vurgulayan Frank Versaevel, “Yılın ikinci yarısında Yeni S90, premium segmentin son dönemdeki en ciddi oyuncularından biri. Sahip olduğu Volvo teknolojileri, tasarımındaki sadelik, bulut tabanlı uygulama ve hizmetleri sadece bizi değil, tüm dünyadaki otomobil kullanıcılarını da heyecanlandırdı. Hem globalde, hem de Türkiye’de en az kardeşi XC90 kadar ilgi gördü” dedi. Volvo Cars’ın 2016 beklentilerinden de bahseden Versaevel, “Volvo Cars, 2016’nın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre satışlarında yüzde 10,5 oranında artış yakaladı. Volvo Car Turkey’in 2016’nın ilk yarısındaki satışlardaki lokomotif modeli S60 oldu. İlk 6 ayda en çok ilgi gören ve segmentinde başarılı olan modelimiz ise XC90’dı. Volvo Car Turkey, yüzde 14,3 Pazar payı ile premium SUV segmentinde ikinci sıradaki marka oldu. Yılın kalan yarısında gerek globalde gerekse Türkiye’de Yeni S90’ın da Premium segmentte ilgi görerek, satış rakamlarında etkin olacağını ön görüyoruz” dedi. 2016 yılında global anlamda büyümeyi öngördüklerini anlatan Frank Versaevel, “Türkiye’de yılın ilk yedi ayına bakıldığında ise satışlar yüzde 3.7 azalması yılın geri kalanına dair sektörün umutlarını tüketmemeli. Yılın geri kalanına dair, tüm dünyadaki beklentiler umut verici.Otomotiv Sanayicileri Derneği ve Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin raporlarından derlenen bilgilere göre; 2016 yılının ilk yarısında Dünya Otomotiv Sanayinde yüzde 3,2 büyüme olduğu görülmekte. Otomotiv sektörünün lokomotifi olan Amerika’daki büyüme hızının ise 2016 yılı itibariyle yüzde 2,4 olacağı tahmin ediliyor. Volvo Car Turkey olarak biz yılın geri kalanında da bu yıla dair hedeflerimizi rahatlıkla yakalayacağımızı planlıyoruz. 2015 yılına kıyasla güçlü bir karlılık oranı yakalayacağımıza dair pozitif beklentilerimiz de bulunmakta. Bu, en az modellerimiz kadar güçlü bir hedef” şeklinde konuştu.


Neden Baksı Müzesi?


Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Direktörü Ebru Ekşi Akınoğlu ise test sürüşü için neden Baksı Müzesi’ni tercih ettiklerini şu sözlerle özetledi: “Bir yanda 2020 Vizyonu hedefindeki Volvo Cars… Diğer yanda Anadolu’da az nüfuslu bir şehirde; şehirden uzak, bozkırın ortasında imkansızı hayata geçirmiş olan bir çağdaş sanat müzesi…Otomotiv dünyası için iddialı olan söylemimizden ilham alarak, yeni modelimiz Volvo S90'ın test sürüşünü Anadolu’da iddialı bir hayalin gerçeğe dönüştüğü Baksı Müzesi’nde gerçekleştirmek istedik. Volvo’nun gelecek teknolojilerinin başlangıç noktası olan Yeni S90, Anadolu’nun uçsuz bucaksız topraklarında, sadeliğin içindeki bir mücevher gibi başrolde olmasını arzu ettik”


Tasarımda İskandinav Sadeliği


Yeni Volvo S90, İsveçli Volvo Cars’ın yeni dönemdeki değişim sürecinin en heyecan verici kanıtı. S90’ın; gururlu ama agresif olmayan yüzü, Volvo’nun yeni Iron Mark logosunu taşıyor. Thor’un çekici olarak adlandırılan ön farlar Volvo S90’ı yolda belirgin hale getiren güçlü bir hissiyat yaratıyor.
IntelliSafe Assist özelliği Volvo S90’da standart olarak yer alıyor. Pilot Assist fonksiyonu, otomobil
130 km/h hızla seyrederken, şerit çizgileri içerisinde kalması için hafif direksiyon uyarıları sağlıyor ve başka bir aracı izleme gerekliliği kalmıyor. Pilot Assist, Volvo’nun önem verdiği yenilik alanlarından biri olan, tam otonom sürüşe geçişte önemli basamak oluşturuyor.
Volvo S90, geniş sedan sınıfındaki en lüks iç tasarıma ve internet tabanlı eğlence-bilgi sistemlerine sahip.


City Safety ile Hayvan Dostu Volvo S90!


Volvo S90, dünyada bir ilk olan, büyük hayvan algılama teknolojisini City Safety – Şehirde Güvenlik Sistemi’ne dahil ediyor. Bu teknoloji ile gece ve gündüz süresince, geyik, at ya da inek gibi büyük hayvanları algılıyor. Aynı zamanda, sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor. Ön sipariş başlayan Yeni Volvo S90, Türkiye’de D5 AWD motor ile 291.540TL başlangıç fiyatıyla satışta. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS