VW Passat 45 yaşında

VW Passat 45 yaşında

Volkswagen’in segmentinde en çok satan modeli Passat 45 yaşında.

Üretimine 1973 yılında başlanan Passat, toplam 29 milyona ulaşan üretim adediyle  Beetle (21.5 milyon) ve Golf (35 milyon) ile beraber en başarılı üç Volkswagen modeli arasında yer alıyor. 2019 yılında Passat kendi segmentinde 30 milyon satış adedini aşan ilk model olacak.

İlk Passat modeli, iki veya dört kapılı bir hatchback sedan olarak, büyük bagaj kapağıyla önceki bütün Volkswagen modellerinden daha farklı bir tasarımda satışa sunuldu. 4.190 mm uzunluğuyla, bugünkü T-Roc'tan biraz daha kısa olan ilk Passat modeli, geniş bir iç hacim sunuyordu.

Model, 1974 yılında Passat Variant'ın lansmanının yapılmasıyla iç hacim konusunda daha da iddialı oldu. Son nesliyle uzunluğu 4,887 mm'ye ulaşan ve sahip olduğu üst sınıf özellikleri, yüksek kaliteli malzemeleri ile Passat, aynı zamanda otomobil mühendisliğindeki ilerlemelerin de aynası haline geldi. Bütün öncü teknolojik gelişmeler – ABS fren sisteminden modern, akıllı sürüş destek sistemlerine kadar– geçtiğimiz yıllarda Passat modellerinde yerini aldı. Hem aile, hem profesyonel hayatın ihtiyaçlarını karşılayan model yer aldığı segmentin en başarılı otomobili haline geldi. 45. yaşını kutlayan Passat bugün Sedan ve Variant olmak üzere iki farklı gövde tipi ve dizel / benzinli geniş motor ve donanım seçenekleriyle satışa sunuluyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS