Yeni Jeep Wrangler’dan teknoloji şovu

Yeni Jeep Wrangler’dan teknoloji şovu

Jeep’in efsane modeli Wrangler, Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES 2018’te (Tüketici Elektroniği Fuarı) teknoloji şovu yaptı. CES 2018 ziyaretçileri, sergilenen dört adet yeni Jeep Wranger ile interaktif araç içi teknolojilerindeki gelişmeleri deneyimleme fırsatı buldu. Jeep

Jeep Adventure Reality uygulaması ilk kez 2018 Wrangler ile sergilenirken, akıllı saat uyumlu Uconnect uygulaması, Family Alerts, Uconnect Navigasyon için çevrimiçi aramayı da içeren, yeni bağlantılı servisler de fuarda tanıtılırken; ziyaretçilere teknolojileri uygulamalı olarak deneyimleme imkânı sunuldu.

CES 2018 ziyaretçileri; fuarda sergilenen dört adet Yeni Jeep Wranger ile interaktif araç içi teknolojilerindeki gelişmeleri deneyimleme imkânı buldu. Fuarda Jeep WranglerSahara ve Jeep WranglerSport’un yanı sıra iki adet Jeep WranglerRubicon sergileyen Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Amerika,Jeep Adventure Realityile akıllı saat uyumlu Uconnect, Family Alerts, UconnectNavigasyon için çevrimiçi arama ve Jeep uyumlu Amazon Alexaile Amazon EchoDot cihazlar başta olmak üzere, tüm gelişmiş teknoloji ve bağlantılı hizmetlerini, uygulamalı olarak deneyimleme ortamı sundu. “Yeni Jeep Wrangler modelimiz hiç olmadığı kadar kapsamlı güvenlik özellikleri ve gelişmiş teknolojilerle donatılmış durumda.Tüketicilerin otomobillerdeki benzersiz ve yenilikçi bağlantılı araç özellik beklentisi içerisinde olduğunu biliyor ve bu beklentiyi karşılayan ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuşan FCA Global Jeep Marka Başkanı Mike Manley sözlerini“Ödüllü Uconnect sistemlerimiz tüketicilere çeşitli bağlantılı hizmetler ve özellikler sağlamak üzere tasarlandı. Bunlar gerek asfalt, gerekse harici yollarda Jeep Wrangler ile benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor” diyerek sürdürdü. Manley ayrıca “Müşterilere yeni Wrangler’ini iPhone veya iPad üzerinden oluşturma imkânı tanıyan yeni Jeep Adventure Reality uygulamamızı CES’te lanse etmekten gurur duyuyoruz”dedi.

Yeni Jeep Adventure Reality Uygulaması


Yeni Jeep Adventure Reality uygulaması kullanıcılara istedikleri zaman istedikleri yerde Jeep markasının efsanevi yeteneklerini tecrübe etme olanağı tanıyan, arttırılmış gerçeklik odaklı bir yapılandırma aracı. Şu an için iPhone 7, 8, X ve iPad Pro modellerini destekleyen uygulama kullanıcılara araçlarının oluşturma ve farklı ortamlarda nasıl görüneceğini ortaya koyuyor.Müşteriler uygulama üzerinden döşeme, renk ve aksesuar seçeneklerini görebiliyor. İki kapılı, dört kapılı, hard top veya soft top olmak üzere farklı gövde tipleri, farklı renkler, farklı jantlar kombine edebilen kullanıcılar sanal ortamda aracın içine girerek tüm detayları yakından inceleyebiliyor. Yüksek çözünürlüklü görüntü, kullanıcıya zoom yapma imkânı da sunuyor. İnteraktif uygulama aynı zamanda sanal ortamda kapıları sökme, ön camı kaldırma veya öne doğru katlama, kapıları açma, korna çalma, farları yakma ve tekerlekleri çevirme olanağı da sunuyor. Bu, kullanıcıya aracını arttırılmış gerçeklik ortamında görme ve onu sanal gerçeklik ortamına yerleştirme imkânı sunan tek uygulama olarak dikkat çekiyor. Uygulama üzerinden kendi aracını oluşturan kullanıcı bunu sosyal medya üzerinden paylaşabiliyor ve/veya yetkili satıcı bulma veya ödeme seçeneklerini öğrenme gibi daha ayrıntılı bilgi almak üzere www.jeep.com web sitesine yönelebiliyor.

Akıllı saat uyumlu Uconnect Uygulaması

Amerika pazarındaki Fiat Chrysler Automobiles kullanıcıları ‘akıllı saat uyumlu Uconnect uygulaması’ ile araçlarıyla her an bağlantıda kalabiliyor. Apple Watch ve Android Wear cihazlarla uyumlu olan Uconnect uygulaması kullanıcıya akıllı saat üzerinden aracını uzaktan çalıştırma, kilitleme ve açma, korna çalma ve farları yakma olanağı tanıyor. SiriusXM Guardian bağlantılı hizmetler ile donatılan 2018 model araçlarla uyumlu olan Uconnect uygulaması Apple Store veya Google Play mağazalarından akıllı telefona indirilerek, yine akıllı saat ile eşleştirilebiliyor.

Aileler için “Family Alerts” Sistemi
Yeni Family Alerts sistemi ise genç sürücülerden ebeveynlerine kadar, tüm aile bireylerine yönelik tasarlandı. Araç sahibi Uconnect akıllı telefon uygulaması üzerinden uzaklık sınırı belirleyebiliyor, sürüş hızını ve araç konumunu gözlemleyebiliyor. Family Alerts özelliğiayrıca beş adede kadar coğrafi sınır oluşturma imkânı sağlıyor. Aracın önceden belirlenmiş coğrafi sınırın dışına çıkması halinde; ve hız sınırı ayarlama imkanı tanıyan ile bu hız sınırı aşıldığında araç sahibini uyaran Hız Uyarısı bulunuyor.Aracın valeye teslim edildiği alanın çeyrek mil yarı çapının dışına çıkması halinde ise araç sahibini uyaran Vale Uyarısı uygulamanın özellikleri olarak öne çıkıyor. Family Alerts hizmeti SiriusXM Guardian bağlantılı hizmetler aboneliği gerektiriyor ve Uconnect 4C NAV sistemi ile donatılan 2018 model araçlarda sunuluyor. Kullanıcıya çeyrek mil ile 5 mil arasında bir yarıçap belirleme imkanı sunan sistem araç sahibini mesaj veya e-posta üzerinden uyarıyor.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS