Beklenen haber geldi

Beklenen haber geldi

Beklenen haber geldi

Dacia müşterileri beklediği müjdeye kavuştu

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dacia müşterileri uzun zamandır beklediği otomatik şanzıman konforuna kavuştu. Marka tarafından hemen hemen her modelde yer alacak Easy-R yarı otomatik vites kutusu ilk olarak Sandero Stepway modeli ile satışa sunulmaya başlandı.

Karadeniz'in ve Rize'nin eşsiz bir doğal zenginliğe sahip olan Ayder Yaylası ve çevresinde farklı yol koşullarında kullanma imkanı bulduğum Sandero Stepway Easy-R, yarı otomatik şanzımanlara özel düşük yakıt tüketimiyle öne çıkıyor.

Stop & Start sistemiyle donatılmış olan 0.9Turbo 90bg benzinli ve 1.5 dCİ 90bg dizel motoru ile birlikte kullanılıyor. Benzinli 0.9Turbo 90bg ve 1.5dCi 90bg dizel motorlarla birlikte pazara sunulan Easy-R vites kutusu 90bg güce ve 140Nm (benzinli), 220Nm (dizel) torka sahip motorlar çok düşük devirlerde bile oldukça iyi tepki veriyor. Stop & Start sistemi ile birlikte karma parkurdaki yakıt tüketimi 3.8litre/100km (dizel), 5.1litre /100km (benzinli) düzeyinde bulunuyor. CO2 emisyonu ise 114g/km (benzinli) ve 98g/km (dizel).

İspanya'nın Sevilla kenti tesislerinde üretile Easy-R vites kutusu, Türkiye’de 46.000TL’den başlayan rekabetçi fiyatlarla satışa sunuluyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar;  “Dacia markası, 2004 yılındaki ilk modelinin lansmanından bu yana Türkiye’de büyük begeni topluyor. Marka sıralamasında hızla yükselen Dacia, 2015 yılını toplam pazarda 8. Marka olarak tamamladı ve 4,6 pazar payı elde etti. Otomatik vites, Dacia müşterilerinin uzun bir süredir beklediği ve ısrarla talep ettiği bir özellik. Sandero Stepway Easy-R yarı otomatik ile bu pazara iddalı bir giriş yapıyoruz. Dacia başarı hikayesi, ürün gamına eklenen Easy-R yarı otomatik versiyonu ile tüm hızıyla devam ediyor.” dedi.

Sandero Stepway Easy-R; ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi), AFU (Acil Fren Destek Sistemi), ESP (Elektronik Denge Programı), ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi), HSA (Yokuşta Kalkış Destek Sistemi), Sürücü Hava Yastığı, 3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri, Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX) gibi zengin güvenlik ekipmanlarına sahip. Ayrıca Dacia MEDIA NAV 2.0 Navigasyon ve Multimedya Sistemi Opsiyonu, Ön Sis Farları, Eco Mode, Stop&Start olmak üzere konfor ve teknoloji ekipmanları ile de göz dolduruyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Easy-R vites kutusu Duster modelinde yer almayacak. Bu modelde ise çift kavrama tam otomatik bir şanzıman sistemi kullanılması hedefleniyor.

Yazı: Önder Canözer Fotoğraflar: Dacia

Mekan: Ayder Yaylası / Rize