Citroen C3 Aircross "Çok Havalı"

Citroen C3 Aircross "Çok Havalı"

Citroën’nin hız verdiği yeni model atağının SUV temsilcisi C3 Aircross, Türkiye’de satışa sunuldu. Citroën’nin yeni “Inspired By You” marka sloganıyla “Kullanıcılardan İlham Alınarak” geliştirilen SUV C3 Aircross, hayatı kolaylaştıran detayları barındırıyor.

Citroën Genel Müdürü Emre Doğueri, “Citroën yeni ürün lansmanlarıyla yüksek potansiyelli bir döneme giriyor. 2016’nın sonunda yeni C3 ile başlayan atağımız, yenilenen C-Elysée modelimiz ile sürdü. Hafif ticari araç segmentinde Jumpy Panelvan modelimizin hemen ardından Jumpy Space ve SpaceTourer gibi 8+1 kişilik minibüs modellerimiz ile yeniliklerimizi sürdürdük. Önümüzdeki dönemde model ataklarımız devam edecek ve Türkiye pazarındaki iddiamızı arttıracağız.” dedi.

105 BİN TL FİYAT

Türkiye test sürüşleri Bodrum'da gerçekleşen  SUV C3 Aircross, 85 gövde kombinasyonu ve 5 kabin tasarım seçeneği ile çok çeşitli kişiselleştirme imkanları sunuyor. Müşteri beklentilerine göre şekillenen, “kullanıcı odaklı” bir SUV olan C3 Aircross, rakip tanımayan iç hacmi, modüler tasarımı, segmentinin en yüksek sürüş pozisyonu ve segmentinde tek açılır panoramik cam tavanıyla, aktif bir yaşam sürenleri hedefliyor.Citroën C3 Aircross, son 3 yıldır kendi segmentinde “Yılın Motoru” ödüllü 1.2 PureTech 110 BG turbo benzinli otomatik ve 1.6 BlueHDi 100 BG dizel motor düz vites seçenekleri ile Türkiye pazarına sunuldu.  C3 Aircross, 105.000 TL’den başlayan fiyatlarla bayilerde yerini alıyor.


Citroën’in SUV pazarındaki atağı, C3 Aircross ile yeni bir aşamaya geçiyor. 2013 ile 2016 yılları arasında Türkiye’de satış rakamları üç kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak isteyen Citroën, SUV kullanıcılarından ilham alarak yepyeni bir model olan C3 Aircross’u geliştirdi. Bir SUV’den beklenen; farklı ve canlı tasarım, hem nitelik hem de nicelik anlamında eksiksiz güvenlik; karakterli, konforlu ve kullanışlı araç özelliklerinin tamamı Citroën C3 Aircross’un iddiaları arasında yer alıyor. Citroën marka geleneği olan kullanıcı dostu konfor ve araç içi yaşantısındaki pratik detaylar Yeni C3 Aircross’un, SUV pazarındaki yoğun rekabette konumunu güçlendiriyor.

Hem şehirde hem de şehir dışında kullanım kolaylığı sağlayan çeşitli kullanıcı odaklı teknolojilere sahip olan Citroën C3 Aircross, MPV konforunu stil sahibi bir tasarımda yaşamak isteyen, biraz da macera arayan SUV müşterilerine hitap ediyor.

YÜKSEK POTANSİYELLİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ

Bayraktar Grubu Distribütörlüğü’nde Türkiye’de temsil edilen Citroën, Yeni C3, makyajlanan C-Elysée, Jumpy ve Jumpy SpaceTourer modelleri ile başladığı değişimi yeni C3 Aircross modeliyle sürdürüyor. Eylül 2017 tarihi itibarıyla Citroën Türkiye Genel Müdürlüğü görevini devralan Emre Doğueri, markadaki değişimi; “Citroën yeni ürün lansmanlarıyla yüksek potansiyelli bir döneme giriyor. 2016’nın sonunda Yeni C3 ile başlayan atağımız, yenilenen C-Elysée modelimiz ile sürdü. Hafif ticari araç segmentinde Jumpy Panelvan modelimizin hemen ardından Jumpy Space ve SpaceTourer gibi 8+1 kişilik minibüs modellerimiz ile yeniliklerimizi sürdürdük. Önümüzdeki dönemde model ataklarımız, C4 Cactus, Yeni Berlingo ve C5 Aircross ile devam edecek.” diyerek açıkladı.

Citroën Genel Müdürü Emre Doğueri, “Son üç yıldır Türkiye’de üç kat büyüyen bir segment olan SUV pazarında daha fazla söz sahibi olmak için C3 Aircross’a güveniyoruz. Citroën, kullanıcılarını çok iyi anlayıp onlardan ilham alınan otomobiller üretiyor. Markamızın yeni sloganı ‘Inspired by You’ tüketicileri dinlemeye ve onları her zamankinden daha iyi anlamaya ne kadar istekli olduğumuzu gösteriyor. Yeni sloganımızın dayandığı temelleri; markamızın yaklaşık 100 yıllık tarihi boyunca tasarladığı, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak inovatif ürünler, kullanıcı odaklı yeni teknolojiler ve müşteri ilişkileri alanındaki yaratıcı ve şeffaf çözümler olarak sayabilirim. Örneğin Türkiye’de hayata geçireceğimiz Citroën Advisor alt yapısı sayesinde müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizle ilgili değerlendirmelerini şeffaf olarak internet sitemiz üzerinden yayınlayacağız.” dedi.

Citroën Genel Müdürü Emre Doğueri, “Citroën, kabuk değiştiriyor. Citroën, yaratıcılığı ve cesareti temel alan, tasarımlarıyla farklı, konfor alanında öncü teknolojilere sahip ve sadakatle bağlı olunan ürünler sunan ve sunmaya devam eden, ana akım ama aynı zamanda ikonik bir marka.” dedi.

Türkiye pazarındaki gelişmelere de değinen Citroën Genel Müdürü Emre Doğueri, “Markamız, yeni modellerin etkisiyle hem satış rakamlarında hem de pazar payında yükseliş eğilimini sürdürüyor. Yeni C3 Aircross ile pazar payını en fazla yükselten SUV segmentinde bir oyuncumuz oluyor. Yeni C3 Aircross için ilk aşamada yıllık 1.500 adetlik bir satış hedefimiz bulunuyor. 2017 yılını geçtiğimiz yıla göre pazar payımızı artırarak, yaklaşık 26 bin adet satış adediyle bitirmeyi öngörüyoruz. 2017 yılı Otomotiv ve Hafif Ticari Araç pazarının da öngörülerin üzerinde, yaklaşık 950.000 adet seviyesinde tamamlanacağını tahmin ediyoruz. 2018 yılında da otomotiv pazarının 2017 seviyelerinde ilerleyeceğini öngörüyoruz.” dedi.

Citroën markasının hedefleriyle ilgili olarak bilgi veren Emre Doğueri, “2017’nin ilk 10 ayında 20.369 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştirdik. 2017 sonunda 26 bin adedi hedefliyoruz. 2018 yılı için de, gelecek yeni modellerimiz desteğiyle pazar payımızı arttırarak toplamda 28 bin adedin üzerinde satış hedefimiz bulunuyor.” dedi.Kuruluşundan bu yana, her zaman kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak yenilikler sunan Citroën markası, 2009 yılından bu yana kullanan ‘CRÉATIVE TECHNOLOGIE’ uluslararası imzasını “Kullanıcı odaklı marka” olma anlayışından yola çıkarak, ‘INSPIRED BY YOU’ olarak değiştirdi. Markanın yeni modelleri Citroën C3, C3 Aircross ve C5 Aircross; kullanıcı odaklı yeni teknolojileri ConnectedCAM, Airbump ve Citroën Advanced Comfort Programı kapsamında geliştirilen ekstra darbe absorbe etme özelliğine sahip Hidrolik ve Kademeli Süspansiyon Sistemi, bu yeni imzayı en iyi şekilde yansıtan unsurlar.

KİŞİSELLEŞTİRİLEBİLİR BİR SUV

Yeni Citroën C3 Aircross, güçlü, özgün ve canlı duruşu ile dikkat çeken, 4,15 m uzunluğunda geniş hacimli ve çok yönlü kullanımı olan bir SUV. Yerden yüksek tasarım, segmentinin en yüksek sürüş pozisyonu, büyük jantlar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleriyle gerçek bir SUV tasarımına sahip. Yeni Citroën C3 Aircross’un, tavan çıtalarında ve C sütunundaki camlarında kullanılan özel renklendirmeler güçlü bir grafik tasarım sunuyor. Dört farklı tavan renk seçeneğine sahip olan C3 Aircross’ta toplam renk kombinasyonları 85’i, kabin opsiyonları da 5’i buluyor. Yatay çizgilerle genişlik algısına katkıda bulunulan kabinde ferahlık ve güven hisleri büyük bir uyum içerisinde.

Yeni Citroën C3 Aircross, sürüş keyfi ve yol tutuşu açısından tam bir SUV. Kompakt yapısı sayesinde şehirde kıvrak, Grip Kontrol ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) ile maceraya hazır olan C3 Aircross, tasarruflu ve verimli benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip.

 KONFOR KONUSUNDA YENİ BİR DÖNEM 

Citroën Advanced Comfort program dahilinde geliştirilen yeni nesil Citroën’lerde üretimin pek çok noktasında özel geliştirmeler yapıldı. Citroën, 98 yıllık tarihi boyunca otomobillerdeki konfor standartlarını sürekli belirleyen bir marka olarak anılmaya “İleri Konfor (Advanced Comfort)” programıyla devam ediyor. “İleri Konfor” programı sayesinde yeni nesil Citroën modelleri, yatak teknolojisinden esinlenilen özel dolgu malzemeli koltuklar, ekstra darbe absorbe etme özelliğine sahip Hidrolik ve Kademeli Süspansiyon Sistemi ve yeni yapısal gövde bağlantıları ile yüzde 20 daha sağlam. “Citroën İleri Konfor (Advanced Comfort)” programının 4 hedefi bulunuyor. Sürüş Konforu, Yaşam Konforu, Fonksiyonel Konfor ve Zihin Konforu.

Citroën’in felsefesi, ana akım bir marka olmak, yaratıcılığı ve cesareti temel alan, tasarımlarıyla farklı, lüks olmayan ama insanların hayatlarını kolaylaştıran, ihtiyaç duydukları tüm konforu sağlayan, karmaşık olmayan ve sadakatle bağlı oldukları otomobiller üretmek. Bunun yanısıra “ikonik” bir marka iddiasındaki Citroën, kendini “çekici ve ilham verici” olarak açıklıyor.

 SEGMENTİNDEKİ EN FERAH VE MODÜLER ARAÇ

Citroën Advanced Comfort® programı kapsamında geliştirilen Yeni Citroën C3 Aircross, sadece fiziksel özellikleriyle değil, iç mekanındaki benzersiz atmosferiyle de yolcularının iyi hissetmelerini sağlıyor. Her şeyin düşünüldüğü tasarımı sayesinde Yeni C3 Aircross günlük yaşantıda konfor veya fonksiyonlarından kesinlikle ödün vermeden hayatı kolaylaştıran bir SUV. Geniş kabini ve konforlu koltuklarıyla sınıfının en geniş iç hacmi (en iyi tavan yüksekliği, en geniş diz mesafesi), rakip tanımayan modülerlik (iki bağımsız parça halinde kaydırılabilen arka koltuk sırası) ve çok geniş bir bagaj hacmi (410 litre ile 520 litreye arasında) sunuyor.

Segmentinde tek olan açılır panoramik cam tavan, yolculara aydınlık bir ortamda seyahat etme ve gökyüzünü izleyebilme imkanı sağlıyor. Yeni C3 Aircross, sürücü yorgunluk uyarı ikazı, yokuş kalkış desteği ve Citroën Connect Nav gibi sürücü destek sistemleri ile donatıldı.

 GÖVDE TASARIMI

Yeni Citroën C3 Aircross, Citroën Stil Direktörü Alexandre Malval’ın liderliğindeki tasarım ekiplerinin hayal gücü ile geliştirildi. C3 Aircross benzersiz gövde tasarımı, canlı renkleri ve kendinden emin ifadesiyle daha ilk bakışta cezbedici bir etki bırakıyor. Kompakt ve yüksek ölçüleri (4.15 m uzunluk, 1.76 m genişlik ve 1.64 m yükseklik) ile çok iyi oranlara sahip. C3 Aircross’un 175 cm’lik yerden yüksekliği aynı platformu paylaştığı Yeni C3’ten yaklaşık 20 mm daha fazla.

Yeni C3 Aircross’un ön tasarımında, iki kademeli aydınlatma grubundan oluşan Citroën DNA’sı olarak adlandırılan karakteristik görünüm sunuluyor. Üst bölümde LED gündüz farları mevcut. İkili krom şerit üzerinden ambleme bağlanan bu farlarla aracın genişliğine dikkat çekiliyor. Ana farlar orta kısımda bulunuyor. Sis farları da renkli bir çerçeve içinde en alt bölümde yer alıyor. Ortadaki büyük hava girişi aracın gücünün habercisi. Tamponun en ucunda, alt bölüme doğru bulunan koruyucu parça, Yeni C3 Aircross’un SUV etkisini güçlendiriyor.

Arka bölüm, C3 Aircross’un güçlü omuzlarını, genişliğini ve güçlü kişiliğini ön plana çıkarıyor. 3D efektli arka farlar aracın C3 ve C-Aircross Concept’in aile bağlarına dikkat çekiyor. Zarif ışık üniteleri iki renkli C3 Aircross logosunun bulunduğu bagaj kapağındaki parlak siyah detaylar ve yine parlak siyah Citroën logosuyla tamamlanıyor. Öndekilerle benzer biçimde arka tamponda da koruyucu eklentiler SUV etkisine katkıda bulunuyor.

SUV stiline enerji katan renk rötuşlarını pek çok noktada kişiselleştirmek mümkün. Bu parçalar, tavan rayları, C sütunundaki kelebek camları, yan ayna kapakları, ön far çerçevesi veya jant göbekleri olarak sıralanabilir. Yeni C3 Aircross’ta 8 ana gövde rengi, 4 tavan rengi ve 4 renk paketi ile kombinasyon sayısı 85’i buluyor. Jant seçenekleri ise 16 veya 17 inç olarak tercih edilebilecek.

YENİ C3 AIRCROSS’UN DİKKAT ÇEKEN DETAYLARI

 2.60 metrelik dingil mesafesiyle segmentinin en geniş iç mekan özellikleri, arkada geniş diz mesafesi.
 Segmentinin en yüksek tavanlarından birini sunarak ön ve arkada en yüksek baş mesafesi.
 150 mm öne-arkaya kaydırılabilen arka koltuklar ve 60/40 yatırılabilen sırtlıklar.
 128 cm’lik göz hizası ile yüksek sürüş konumu.
 Segmentindeki en geniş bagaj hacmi. 410 litrelik bagaj, koltuk sırtlıklarının yatırılmasıyla 520 litreye çıkarken toplam hacim 1289 litreye kadar arttırılabiliyor.
 Açılabilen panoramik cam tavan yaklaşık 1 metre uzunluğuyla B-SUV segmentindeki en büyüklerinden biri olurken, elektrikli perde ve LED aydınlatma çerçevesi gibi detayları barındırıyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS