En çok satan marka “Honda” oldu

En çok satan marka “Honda” oldu

En çok satan marka “Honda” oldu

TUİK verilerine göre 2016’da 26.521 motosiklet satan Honda 2015 yılında olduğu gibi Türkiye’nin en çok satan motosiklet markası oldu.

Geniş ürün gamı ile Honda Motosiklet 2015’in ardından 2016 yılında da Türkiye’nin en çok satan motosiklet markası oldu. Honda markası 2016 yılını 26.521 adetlik satışla ve yüzde 19’luk pazar payı ile yine lider kapattı. Geçen yıl yüzde 13 gerileyen pazarda Japon marka payını artırma başarısını da göstermiş oldu.
TÜRK TÜKETİCİLERİNİN TERCİHLERİ DEĞİŞİYOR
Honda Motosiklet Satış ve Pazarlama Müdürü Bülent Kılıçer pazarı değerlendirirken segment bazında satışları yorumladı: Kılıçer,”‘Son yıllardaki satış trendlerine bakarsak, Türkiye motosiklet pazarında ağırlıklı olarak LMC ve Cub segmentlerindeki modellerin satıldığını görürüz. Ancak 2014’ten beri bu trend tersine döndü. Scooter ve Fun segmentlerinde gerek genel pazarda gerekse Honda’da satışlarımızın arttığını gözlemliyoruz. Geçen yıla oranla Cub segmenti yüzde 31, LMC segmenti ise yüzde 24 küçüldü. Oysa Scooter özellikle büyük scooter modelleri her ne kadar %3lük bir azalma ile 35 bin seviyesinde gerçekleşse de diğer segmentler kadar büyük bir düşüş yaşamadı.”dedi.
TÜRKİYE’YE İNANCIMIZ TAM
Honda’nın globaldeki liderliğini hatırlatan Honda Türkiye Başkan’ı Hideto Yamasaki, “Global liderliğimizi, 2016 yılında 17.5 milyon satış değeri ile önceki yıllara oranla artırarak devam ettirdik. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Türkiye pazarına olan inancımız tamdır. 2 yılın ardından gelen bu başarımızı da gözönüne alırsak diyorum ki; artık çıtayı daha da yükseltmenin vakti geldi” diye konuştu.
YENİ MODELLER GELİYOR
23 Şubatta kapılarını açacak Motobike fuarıda ilk kez görücüye çıkacak modeller arasında CBR1000RR Fireblade, CBR1000RR SP, CRF250L, CRF250 RALLY, X-ADV ve Activa S modelleri yer alıyor. Fuarda sergilenecek X-ADV modelinin haziranda, Activa S modeli ise nisanda satışa çıkacak.