Mercedes’ten 306 beygirlik A 35 4MATIC

1997’de tanıtılmasının ardından globalde 6 milyon adetten fazla satan Mercedes A serisinin en performanslı ve sportif modeli yollara çıkıyor. 306 beygirlik 4 çeker A 35 2019’da Türkiye’ye ithal edilecek.Yeni nesil kompakt otomobil segmentinin tanıtımı Mercedes-Benz markasının gençleşmesinebüyük katkı sağladı. 2017’de Mercedes-Benz kompakt otomobil alan Çin müşterilerin ortalama yaşı 35 oldu. Geçen yıl dünyanın her yerinden müşterilere 620.000 adetten fazla kompakt otomobil teslim edildi. Buna ek olarak 2017, 1997'den bu yana kompakt otomobiller için ikinci en iyi yıl oldu. Ocak 2018’den Ekim 2018’ekadar Mercedes-Benz tarafından satılan her dördüncü araç bir kompakt otomobildi. Yaklaşık olarak 500.000 kompakt otomobil dünyanın her yerinden müşterilere teslim edildi.

A serisi 10 yaş gençleştirdi

Şu an markada kompakt otomobiller bir sonraki nesle geçme aşamasında. A-Serisi Sedan ve Yeni B-Serisi gelecek aylarda bu yeni neslin temsilcileri olarak tanıtılacak. Mercedes-Benz, 1997'de piyasaya sürüldüğünden bu yana, tüm dünyada müşterilerine 3 milyondan fazla A-Serisi teslim etti. O zamandan bu yana A-Serisi için en büyük pazarlar Almanya, İtalya ve İngiltere oldu. Günümüzdeki yeni A-Serisi Avrupalı sürücülerinin ortalama yaşı, 2011 yılındakiler ile karşılaştırıldığında, önceki modellere göre 10 yaş daha genç kalıyor. 2017 yılında Avrupa’daki A-Serisi kullanıcılarının yüzde 60'ından fazlası, bir önceki araçları olarakrakip markaların araçlarını kullanıyordu. Çin’deki A-Serisi müşterilerinin % 40'ının ise ilk otomobili A-Serisi. Avrupa'da, her 10 A-Serisi alıcısından 4’ü kadın. Çin'de ise bu pay neredeyse yüzde 50 oranında ve bu da tüm Mercedes-Benz portföyündeki en yüksek oranlardan biri.

En performansı A serisi versiyonu
Mercedes-AMGşimdi de yeni A 35 4MATIC ile sürüş performansı dünyasına tamamen yeni bir model sunma karaı aldı. Henüz ilk tasarım aşamasından itibaren yeni Mercedes-Benz A-Serisi üretim programının bir parçası olarak ele alınan ve gelecekteki A 45 4MATIC modelinin izinden giden A 35 4MATIC, tüm AMG niteliklerini bünyesinde barındırıyor. İspanya Mallorca’da test ettiğimiz ve markanın yeni önden çekişli platformunu kullanan otomobilde 306 BG (225 kW) üreten yeni 2,0 litre hacimli dört silindirli turbo motor devreye giriyor. Şasi, gövde iskeleti, yürüyen aksam, dört tekerlekten çekiş sistemi ve şanzıman da dâhil her bir ayrıntı günlük kullanım konforundan ödün vermeden maksimum sürüş konforu sunacak şekilde optimize edilen A 35 4MATIC, spor otomobil seviyesinde performans değerleri ve karakteristik tasarımıyla Hot Hatch dünyasına güçlü bir giriş yapıyor.

306 BG (225 kW) güç üreten yeni dört silindirli turbo motor Yeni Mercedes-AMG A 35 4MATIC’te, A-Serisi’nde kullanılan M 260 kodlu dört silindirli motorun gelişmiş bir versiyonu devreye giriyor. 306 BG (225 kW) ve 400 Nm tork ile yüksek çekiş gücü kullanıma sunan ve gaz emirlerine hızlı tepki veren motor üstün sürüş keyfi sunuyor. Motor Twin-Scroll Turbo olarak adlandırılan çift kanallı aşırı besleme sayesinde alt devirlerden itibaren yüksek çekiş gücü sunarken üst devirlere kadar homojen bir şekilde güç üretimini sürdürüyor.

AMG SPEEDSHIFT DCT 7G çift kavramalı otomatik şanzıman Çift kavramalı AMG SPEEDSHIFT DCT 7G otomatik şanzıman yeni A 35 4MATIC’in dinamik ve atak karakterini tamamlıyor. Oranları çok iyi ayarlanan şanzıman tüm hız aralıklarında atak sürüş sağlarken hızlı vites geçişleri ve vites yükselttikten sonra güç kaybına neden olmayan yapısıyla sportif sürüşü ve performans sürüşünü destekliyor. Yeni AMG A 35 4MATIC’te standart olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi üstün yol tutuş ve sürüş keyfini aynı zamanda sunuyor. Tork dağılımı sürüş dinamiklerine bağlı olarak ayarlanıyor ve salt önden çekiş ile yüzde 50 ön ve yüzde 50 arka olmak üzere sürüş şartlarına göre belirleniyor.

Yüksek performanslı etkili frenler

A 45 4MATIC’ten aktarılan yüksek performanslı fren sistemi A 35 4MATIC’in en kısa sürede güvenli bir şekilde durmasını sağlıyor. Ön aksta yeni 4 pistonlu kaliperler ve 350 milimetre çapında diskler görev yaparken, arka aksta tek pistonlu 330 milimetre çapında diskler devreye giriyor. Delikli ve hava kanallı diskler etkin bir soğutma sağlarken böylece fren sistemi yüksek performanslı kullanımlarda da görevini yerine getirmeye devam ediyor. A-Serisi’nin dinamik ve güçlü dış tasarımını karakteristik AMG unsurları tamamlıyor. Önden bakıldığında çift çıtalı ön ızgara, geniş hava girişleriyle AMG ön tampon, ön tampon altı eklentisi ve gümüş krom süslemeler dikkat çekiyor.

MBUX bilgi ve eğlence sistemiyle sportif iç tasarım
A 35 4MATIC iç mekân tasarımıyla da sportif bir karakter sunuyor. Kırmızı dikişli DINAMICA mikrofiber kumaş siyah ARTICO deri döşemeli koltuklar ve kırmızı emniyet kemerleri veya siyah/gri ARTICO deri koltuk döşemeleri dışında kırmızı şeritli DINAMICA mikrofiber kumaş süslemeler ile kırmızı çeperli havalandırma çıkışları sportif karakteri vurguluyor. Yeni A-Serisi gibi yeni A 35 4MATIC’te de yenilikçi kullanım ve gösterge özelliklerine sahip MBUX bilgi ve eğlence sistemi ile donatılıyor. Daha önce kullanılan COMAND sisteminin yerini alan MBUX; otomobil, sürücü ve yolcular arasında çok daha kuvvetli bir bağ kuruyor. Yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu grafiklerle desteklenen kullanıcı dostu arayüz kolay ve ergonomik bir kullanım sunuyor. Tek bir cam panel altında bir araya gelen iki adet ekran geniş ekran görünümü sunarken kabin içindeki yatay yapıyı güçlendiriyor. Aracın 2019 yaz aylarında Türkiye’ye ithalatı planlanıyor. Tabi ki 2 lt’lik motor kullanıldığından küçük motorlu A serisi versiyonlara göre fiyatı oldukça pahalı olacak.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS