Yeniden yapılanan DRD Filo hedef yükseltiyor

Yeniden yapılanan DRD Filo hedef yükseltiyor

Bankalarla yaklaşık 500 milyon euroluk bir yeniden yapılandırma programı imzalayan DRD Filo yeni hedeflere koşuyor.

DRD Filo 2020’de filo yönetim hizmetlerine start verecek. Halen Türkiye’de yaklaşık 2 bin aracın dışarıdan firmalarca filo yönetimi yapıldığı pazarda önemli bir boşluk bulunuyor. Öte yandan 42 finans kuruluşu ile 2019 Haziran ayında yeniden yapılandırma anlaşması imzalayan DRD Filo 2. el kiralama sistemiyle pazardaki payını da yükseltti. Yeniden yapılanma ve hedefleri konusunda bilgi veren DRD Filo Kiralama
Ticari Operasyonlar Direktörü Özgür Kara 2018 Haziran ayında kiralama sektörünün yakaladığı 364 bin araçlık parkın, 2019 Eylül sonu itibarı ile 280 bin araca indiğini, hatta yılsonu kapanışının 250 bin araç seviyelerinde olabileceğini ifade etti.

DRD ismine güven

2019’un ikinci çeyreği ile beraber kurların daha stabil hale gelmesi ve 2. el araç değerlerinin yükselmesinin teminat oranlarını olması gereken seviyelere taşıdığını söyleyen Kara “ Yine bu dönemde kamu yönetimi, finans kurumları, servis sağlayıcılar ile birlikte tüm ekosistem çok iyi bir sınav verdi. Bütün paydaşlarımızın eksiksizce DRD ismine olan samimi güvenlerini hep yanımızda hissettik” dedi.Temel ilkeleri olan şeffaflıktan asla ödün vermediklerinin ve herkes için hep ulaşılabilir olduklarının altını çizen Kara; kendileri dışında sektörde faaliyet raporu ve finansallarının başka hiçbir şirket tarafından düzenli olarak yayınlanmadığını ekledi.

Hem sıfır hem 2. el kiralıyor

42 finans kuruluşu ile 2018 Ağustos ayında başlayan görüşmelerinin, 2019 Haziran’da anlaşmayla sonuçlandığını hatırlatan Kara şöyle devam etti:
“Bir şirketin en önemli asetinin güven ve şeffaflık olduğunu kanıtladık. 2018 yılı sonlarında, 2019 ve 2020’deki ekonomik gelişmeleri ve beklentileri dikkate alarak ikinci el kiralama modelini geliştirdik. Bugün için hem sıfır hem de ikinci el araç kiralayabilen tek şirket durumundayız.

Bugün itibari ile 28 bin 500 araç parkımız, 8 bin 500 müşterimizle faaliyetlerimize daha güçlü bir şekilde devam ediyoruz. 2019 yılını 11 bin 500 ikinci el araç kiralayarak kapatmış olacağız.”
Bireysel kiralama potansiyeli

Aylık 35 milyon TL ciro seviyesine geldiklerini söyleyen Kara “Ekonomik açıdan daha iyi bir 2020 yılı öngörüyoruz. Sektörümüzün yüzde 10’lar seviyelerinde bir büyüme yakalayacağını bekliyoruz ancak bunun için finansal kaynaklara erişimin bugünlerde olduğu gibi aynen devam etmesi gerekiyor. Sektörümüzün bugünkü 280 bin seviyelerinden 1 milyon seviyelerine gelebilmesi için uzun dönem bireysel kiralamanın kritik rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu noktada OneCar markamızın sahip olduğu bilgi, birikim ve deneyimlerle gelecekte çok önemli bir oyuncu olacağını öngörüyoruz. Son bir yıl içinde yaşadığımız süreçler gösterdi ki; şeffaflık ve bunun sonucu olarak bize duyulan güven kurumumuzun en önemli varlığıdır” şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS