Bu kez oyun ciddi

HAVELSAN bir yarışma düzenleyerek katılımcılardan 'bir savaş oyunu' hazırlamalarını istiyor. İlk 3'e ödül verilecek yarışmada katılımcılara ayrıca aday mühendislik ve staj gibi imkanlar da sunulacak.HAVELSAN 'Ciddi Oyun' adıyla açık bir inovasyon yarışması başlattı.

18 Ocak 2017'de başlatılan yarışma için son başvuru tarihi 14 Nisan 2017 olarak belirlendi.

Tüm dünyaya açık olan yarışmada oyun motoru teknolojilerinin simülasyon ortamlarında kullanılabileceği yaratıcı çözümler aranıyor.
Oyun motorlarının simülasyon ortamında kullanımı söz konusu olduğunda, karşılaşılan en önemli sorunlardan biri, simülasyon senaryosunun belirli genişlikten büyük olduğu durumlarda oyun motorunun ve fiziksel modellerin davranışlarında karşılaşılan kısıtlar. Bu açık inovasyon yarışmasının amacı, oyun motoru kısıtlarının veya problemlerinin ortadan kaldırıldığı çözümlerin ortaya çıkarmak.

Tercih edilen senaryo alanının en aza 250x250 kilometre karelik bir alanı kapsaması gerekiyor.


Arazi olan etkileşimler hem görsel hem de fiziksel olarak gerçekçi olmak zorunda. Örneğin mayın patlaması, füze düşmesi, dozer ile kazma, çamur vs. gibi.


Bina yıkılması, patlama, çatlama, dökülme gibi simülasyonların da bulunması gerekiyor.

Ayrıca yapay zeka kapsamında piyade ve tank eğitim formasyonlarının gerçeklenebilmesi için gerekli karakter animasyonları da olacak.
Oyun motorunun Unreal Engine v.4.4.13 ve üzerine kurulması gerekiyor.

Bireysel veya grup olarak katılım yapılabilen yarışmaya başvurular https://inovasyon.havelsan.com.tr üzerinden gerçekleştirilecek.


Planlanan çözümle ilgili 20 sayfayı geçmeyen bir sunum dosyasının da hazırlanıp yüklenmesi gerekiyor.

Katılımcılarla belirli tarihlerde mentörlük görüşmesi yapılacak. Birinciye 25 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 10 bin tl ödül verilecek.

Ayrıca katılımcılara Havelsan'da aday mühendislik ve staj imkanı da sunulabilecek.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS