FIFA 16'nın Türkçe Dil Desteği Resmiyete Döküldü!

FIFA 16'nın Türkçe Dil Desteği Resmiyete Döküldü!

FIFA 16 bu sene daha da farklı olacak.


FIFA 16 Türkçe olacak! 


FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 16'nın Türkçe dil desteğine sahip olacağını daha önce de sizlere duyurmuştuk.


 


Geçtiğimiz yıl yapımcı Electronic Arts, FIFA 15 ile Türkiye'deki taraftarlara büyük bir yenilik sunup, Süper Lig'deki 18 kulübün tamamına oyunda yer vermişti. Ayrıca oyunun Türkiye sürümünün kapağında milli yıldızımız Arda Turan yer almıştı. Bu yıl ise FIFA 16, Türk taraftarlara benzersiz bir futbol deneyimi sunmak için daha büyük bir adım atıyor. Tüm Süper Lig takımlarının orijinal logoları, formaları ve kadrolarının yer aldığı ve metinleri tamamen Türkçe'ye çevrilmiş Playstation 4, Xbox One ve PC sürümleri ile hayranlar FIFA 16'yı ana dillerinde oynayabilecek. Arda Turan yine FIFA 16'nın kapak yıldızı olacak ve ön kapakta Lionel Messi'nin hemen yanında yer alacak. 


 


TFF Başkanı Yıldırım Demirören konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Vizyonumuzun bir ürünü olarak Süper Ligimizin geçtiğimiz sezondan bu yana FIFA oyununda yer alması Türk Futbolunun uluslararası tanıtımına önemli bir katkıda bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak FIFA16 oyununun bu sene Türkçe olmasını da önemli buluyorum. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum.” dedi.


 


EA SPORTS FIFA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Rutter ise "Bu sezon Kariyer Modu ve Ultimate Team'e getirdiğimiz özelliklerin yanı sıra oyunda ilk kez yer alacak olan on iki Kadın Milli Takımı ile birlikte seriye bugüne kadar görülmemiş bir derinlik ve yenilik katıyoruz. FIFA 16'nın oyun mekaniğinin yanı sıra tüm bu yeni özelliklerinin de taraftarları heyecanlandıracağını düşünüyoruz. Tüm dünyada düzenlenen oyun etkinlikleriyle birlikte FIFA 16'nın dengeli ve heyecan verici bir deneyim sunacağı hakkında olumlu geri bildirimler aldık." şeklinde bir açıklamada bulundu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS