Ottomania Oyun İncelemesi!

Ottomania Oyun İncelemesi!

Ottomania'yı sizler için inceledik.


Mobil savunma oyunlarından biri olan Ottomania incelemesi sizlerle! İOS ve Android platformlarda oldukça popüler bir kategori olan kale savunma oyunları kervanına bu yıl yeni bir oyun daha katılmıştı. Ottomania isimli bu oyun 20 Mayıs 2014 tarihinde İOS ve Android marketlerde satışa sürülmüştü. Aslında oyunun oynanışı Plants vs Zombies oyunuyla aynı olmasına nazaran yapımcısının bir Türk firması olması ve Osmanlı ordusu temasının izlerini çok güzel yansıtması oyunun çıktığı tarihten sonra popüler olmasına yetti. Altı kişili bir ekip olan Arctic Camel Games firmasının kısa zamanda geliştirdiği oyunun grafiklerdeki başarısı ise göz dolduruyor.  Oyuna geçersek Oyunun basit bir ara yüze sahip. Başlangıçta her Android tabanlı oyunlarda görünen sıralamalar mevcut. Oyuna girdiğinizde ilk olarak Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Bey’in komutasındaki askerleri komuta ederek oyuna başlıyorsunuz. Ardından Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman’ın komutasındaki askerleri komuta ederek topraklarınızın sınırlarını genişletiyorsunuz. Oyunun eğitim amaçlı talim bölümünde oyunun oynanışı hakkında ipuçlarını öğreniyorsunuz.  

 Oyun tek bir karakter ve yanında hoşaf kazanıyla başlıyor. Hoşaf kazanı oyunda puan toplamanıza yarıyor. Kazan kaynadıkça topladığınız hoşaflar hanenize puan olarak yansıyor. Biriken puanlarla savaş meydanına yeni askerler sürebilirsiniz. Ok atan Cengaver’le başlayan oyun ilerleyip seviyeleri atladığınızda baltasını savurduğunda karşısında kimsenin duramadığı Ormancı, attığı güllelerle düşmanı bozguna uğratan Pehlivan, kuvvetli yumruklarıyla silah kullanmadan savaşan Ayıboğan komutanıza geçerek savaş meydanında ordunuza katılacaklar arasında yer alıyor. Ayrıca puanlarınızı arttırdığınızda Battal Gazi, Fatihin Şahi Topu ve Hazarfen karakterleri ise oyun esnasında zorda kaldığınızda imdadınıza yetişerek düşmana galip gelmenize yardım edecekler arasında bulunuyor. 

 Oyunda konuşlandırdığınız askerlerinizi terhis edebilirsiniz. Terhis edeceğiniz askeri seçerek ekranın sağ alt kısmında yer alan kırmızı bayraklı butona bastığınızda askeriniz savaş alanından çekilecektir. Savaş seferiniz, oyundaki seviyeniz ve kazandığınız altınlar ekranın üst kısmında yer alıyor. 

 Grafiklerdeki başarısının yanında her bir karakter özenle çalışılmış ve ortaya çok güzel bir iş çıkartmışlar. Görsel olarak animasyon filmi tadında karakterlerin oyun içinde duyulan diyalogları ise sevimli ve aynı zamanda bizden izler taşıdığını oyuncusuna oyunun her yerinde hissettiriyor. Sonuç olarak oyunun yerli yapım olması ve grafiklerde gösterilen çaba oynamak için yeterli diyebiliriz. İyi oyunlar…   Oyunun KünyesiYayıncısı: Arctic Camel Games

Türü: Kale Savunma/Strateji

Çıkış tarihi: 20 Mayıs 2014

Platform: İOS ve Android tabanlı cihazlar 
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS