Riptide 2 inceleme

Riptide 2 inceleme

Adrenalinin dalgalarla buluşması


Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan su sporlarının en keyiflisi oyun platformlarında. Adı Riptide GP2.


İlki 2011 yılında İOS, Android ve Blackberry 10 mobil platformları için piyasaya sürülen oyunun ikinci serisi 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Bağımsız bir video oyun geliştiricisi olan Vektor Unit su sporları oyunlarının dışında buggy tarzı yarış konsepti oyunlarda geliştirerek piyasaya sürmüştü.Dinamik su yarışlarında adrenalinin hiç düşmediği bir atmosferde pistlerdeki yarış motorsikletlerine eşdeğerde bir keyif vaadeten oyun, roketli hidro jetlere sahip su araçlarıyla su sporlarının en heyecan dolu dakikalarını oyuncusuna yaşatıyor. Oyun ikinci sürümünde mobil platformlar olan İOS, Android Kindle tabletinin yanında Win/WinPhone, XBOX ONE, PS4 için de piyasaya sürülmüş ve Stream’de de 7 Mart 2014 tarihinde satışa sunulmuştu.


Oyuna geçersek


Oyunun mobil platformlarda kontrolü zor değil. Oyunda cihazınızın jiroskop kalibrasyon özelliği ile sağa sola oynatarak gerçek yarış hissiyatına bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Yarıştaki sıralamanız ve harita sol üstte görünürken sağ üst tarafta etap ve süreniz görünüyor. Kullandığınız su jetinizin nitro barı ortada yer alıyor.  Oyunda çeşitli isimlerle adlandırılan rampadan atlarken yapılacak akrobatik hareketlerle nitronuzu hızla doldururken sağ alttaki alev efektli butona tıklayarak biriken nitronuzu kullanarak rakiplerinize fark atabilirsiniz.


 


Oyunda kariyer, VR meydan okuma karşılaşmaları ve online yarışlar yer alıyor. Kariyer seçeneğinde anında yarışlar için hot lap, her 15 saniyede bir sonuncu olanın yarıştan elendiği eliminasyon ve akrobatik hareketlerle kazanacağınız tecrübe puanları için freestyle modu yer alırken VR meydan okuma karşılaşmalarında en iyi dereceyi yapmış arkadaşlarınızla karşı karşıya gelebilirsiniz. Online moduyla da online bağlantılarla tanıdığınız ya da tanımadığınız bütün oyuncularla çevrimiçi kapışabilirsiniz. Geliştirmeye açık oyunda kazanacağınız tecrübe puanları ve oyun paralarıyla yeni araçlar satın alabilir, araçlarınıza hızlanma, en yüksek hız, araç idaresi gibi aracınızın özelliğini yükseltebilirsiniz.Yarış içinde aksiyonlu sahnelerde su jetinizin su üstünde dalgalara karşı yaptığı hareketle ekranda beliren su damlacıkları, kullandığınız aracın modellemesi ve fütüristik mimari öğelerinin oyuna iyi adapte edilmesi grafik olarak başarılı olmuş diyebiliriz. Ancak çevre detaylarındaki kaplamalara biraz daha özen gösterilebilirdi. Oyun içi sesler ve dijital müzik sesleri de oyunun atmosferiyle uyum içerisinde olmuş.


Oyundaki harita çeşidinin oyun için yeterli olması oyunun en olumlu yanlarından bir kaçı ancak oyun paralı olması Steam üzerinden ek paketinin oyunun neredeyse üç katına yakın olması oyuncular için biraz üzücü olacağını söyleyebiliriz. Son olarak farklı yarış oyunlarında adrenalin, hız, aksiyonu bol akrobatik hareketler arayanlara önerilir. Şimdiden iyi oyunlar…


Oyunun  Künyesi


Geliştirici: Vektor Unit


Platform: İOS, Android Kindle, Win/WinPhone, Xbox one, Ps4


Çıkış Tarihi: 2013-Steam (7 Mart 2014)


Tür: Yarış, Arcade


Mod: Tek oyunculu, Online


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS