hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2020 İstanbul imsakiyesi: İstanbul sahur vakti saat kaçta, iftar saati ne zaman?

  2020 İstanbul imsakiyesi: İstanbul sahur vakti saat kaçta, iftar saati ne zaman
  expand

  İstanbul sahur vakti 2020 yılı Ramazan imsakiyesi içerisinde paylaşıldı. Ramazan ayı boyunca oruç ibadetini yerine getirecek olan kişiler İstanbul imsakiyesi ile oruç saatlerini öğrenebilecek. Peki, İstanbul iftar vakti saat kaçta olacak ve oruç ne zaman açılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Ramazan imsakiyesi il genelinde oruç ibadetini yerine getirecek kişiler tarafından kontrol ediliyor. 30 gün sürecek Ramazan ayı boyunca hangi ilde sahurun saat kaçta yapılacağı ve iftarın ne zaman olacağı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edildi.

  Belirlenen vakitler Diyanet’in imsakiyesinde yerini aldı. Diyanet verilerinin esas alındığı cnnturk.com namaz vakitleri sayfası üzerinden de her ile ait ezan saatleri kontrol edilebiliyor. Peki, İstanbul iftar ve sahur saatleri neler?

  İSTANBUL SAHUR VAKTİ SAAT KAÇTA?

  Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta Ramazan ayının ilk günleri evlerde geçecek. Bu kapsamda Ramazan’ın ilk günü olan 24 Nisan 2020 Cuma günü il genelinde sahur vakti saat 04:29'da olacak.

  İSTANBUL İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  İSTANBUL İFTAR SAATİ VAKTİ NE ZAMAN?

  Oruç ibadetini yerine getiren kişilerin iftar yapacakları saat ise 20:00 olacak. Ezanın okunmasıyla birlikte niyetli olan kişiler oruçlarını açabilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diğer illerin iftar ve sahur saatleri için cnnturk.com’da yer alan Ramazan sayfası üzerinden illerin imsakiyelerini öğrenebilir ya da yine cnnturk.com’da bulunan namaz vakitleri sayfası üzerinden ezan saatlerini kontrol edebilirsiniz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow