Ankara iftar saatleri… Diyanet Ankara 2019 Ramazan imsakiyesi

Ankara iftar saatleri… Diyanet Ankara 2019 Ramazan imsakiyesi

Ankara Ramazan imsakiyesi gün gün bölgede orucun saat kaçta açıldığını gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Ankara namaz vakitleri il genelinde iftar ve imsak saatlerini ortaya koyuyor. Peki, bugün Ankara’da akşam ezanı saat kaçta okunacak ve iftar saati kaç olacak?

Ankara imsakiyesi 2019 yılında da Diyanet’ten alınan verilerle cnnturk.com’da! Dünya’nın kendi etrafında ve Güneş’in etrafında dönüş zamanıyla belirlenen gece ve gündüz sürelerine odaklı bir şekilde belirlenen Ankara imsak vakti her yıl Diyanet tarafından duyuruluyor. Peki, Ankara’da bugün sahur ne zaman yapılacak?


İl il iftar ve sahur saatleri ile Ramazan ayı boyunca tüm kullanıcılarına güncel bilgileri aktarmaya devam edecek olan CNN TÜRK Ramazan’a özel hazırladığı sayfa ile illere özel sorgulama imkanı sunacak.


2019 ANKARA İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…


ANKARA’DA İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?


İl genelinde oruç tutacak olan kişiler sahur saatini araştırmayı sürdürüyor. Yaklaşık 16 saat oruç tutacak olan il genelindeki Müslümanlar bölgede oruçlarını saat 19:59’da açacak. Yani Ankara’da 11 Mayıs 2019 günü iftar saati 19:59 olacak.


Diğer iller için sorgulama yapmak isteyen kişiler yine cnnturk.com’un “Ramazan” sayfasına girerek diledikleri ili seçebilecek ve o ilin imsakiyesine ulaşabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS