Aydın’a Ramazanda dilenci akını yaşandı

Müslümanların ihtiyaç sahiplerine dönük yardımlaşma ve dayanışma duygularının arttığı Ramazan ayı, dilenciler için de bir fırsat. Aydın'da bu durum ilginç görüntülere sahne oldu. Çevre kentlerden Aydın'a ve turistik beldelerine adeta dilenci akını yaşandı. Dilenciler gerek yatılı gerek günübirlik olarak özel tutulan minibüslerle kafileler halinde geldi.Ramazan ayının başlamasıyla beraber Aydın’a adeta dilenci yağdı. Dilenciler, Efeler, Nazilli, Kuşadası, Söke ve diğer ilçelere kafileler halinde akın etti. 
Bazı dilenciler Aydın'a çevre kentlerden yatılı gelirken bazılarının günü birlik özel minibüslerle gelip şehri baştan aşağıya dolaşarak dilencilik yaptıkları tespit edildi. Cami avluları ve halkın yoğun olduğu yerlerde kadın ve çocuklar sadaka isterken, bazıları da fitre ve zekat talebinde bulundu.
Aydınlılar bu konuda rahatsızlık belirtirken Belediyenin Zabıta Daire Başkanı Hakan Genç de dilencilere Kabahatler Kanunu'na göre işlem yaptıklarını ancak dilenci yoğunluğunu önlemekte güçlük çektiklerini söyledi.

 
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS