Hakkâri'de şehit yakınları ve gazilere iftar

Hakkâri'de şehit yakınları ve gazilere iftar

2. Ordu Komutanı Korgeneral Temel ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü şehit aileleri ve gaziler için iftar yemeği verdi. İftar yemeğine katılan Hakkâri Valisi Toprak, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, "Biz buraya geldiğimiz müddet zarfında da son iki senede çok sayıda şehitler verdik. Gerekirse bundan sonrada memleketimizin, vatanımızın, bayrağımızın bekası için, birlik, bütünlüğümüz için ne kadar gerekiyorsa o kadar şehit ve gazi vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Hakkari Evinde şehit aileleri ve gaziler için verilen iftar yemeğine katıldı.


Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Faruk Gürbüz'ün dua etmesiyle devam etti. İftarın ardından konuşan Vali Toprak, şehit yakınları ve gazilerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.


İki turistin çadırda cesedi bulundu


"Son iki senede çok şehitler verdik"


Birlik ve beraberliğin önemine değinen Toprak, şunları söyledi: ''Biz buraya geldiğimiz müddet zarfında da son iki senede çok sayıda şehitler verdik. Gerekirse bundan sonrada memleketimizin, vatanımızın, bayrağımızın bekası için, birlik, bütünlüğümüz için ne kadar gerekiyorsa o kadar şehit ve gazi vermeye devam edeceğiz. Bunun başka bir yolu yoktur. Bu topraklarda yaşamanın bedeli budur. Bizlere de vatandaşlarımıza da düşen birlik, beraberliğimizi bozmamaktır.''


Ankara'da yankesici operasyonu


"Dünyanın en şirin ve huzurlu illerinden birinde yaşıyoruz"


Hakkari'de vatandaşların gece geç saatlere kadar dışarıda gezdiğini, parklarda oturduğunu dile getiren Toprak, ''Son birkaç yıldır Hakkari'deki ortamı hepiniz teneffüs ediyorsunuz. Gece saat on ikiden, bire kadar yaşlısı, genci, kadını, erkeği, çocuğu, öğrencisi büyük bir mutluluk içerisinde geceleri alışverişlerini yapıyorlar, geziyorlar, çay ocaklarında, parklarda oturuyorlar. Tozdan topraktan arınmış, içme suları devamlı akar hale gelmiş. Bence Türkiye'nin değil dünyanın en şirin ve huzurlu illerinden birinden yaşıyoruz.'' dedi.


Programa Vali Toprak'ın eşi Dr. Funda Toprak, 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Albay Umut Öztürk, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Vali Yardımcıları Bekir Abacı ve Mehmet Nurullah Karaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, AK Parti İl Başkanı Emrullah Gür, kurum müdürleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS