hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul iftar vakti 2020 27 Nisan: İstanbul’da İftar saat kaçta?

  İstanbul iftar vakti 2020 27 Nisan: İstanbul’da İftar saat kaçta
  expand

  İstanbul iftar vakti 2020 yılı Ramazan ayının 3. gününde yani 27 Nisan Pazartesi günü sahura kalkıp oruca niyetlenen ve oruçlarını Megakent’te açacaklar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, İstanbul’da iftar saat kaçta? Bugün İstanbul’da akşam ezanı ne zaman okunacak? Merak edilen sorunun cevabını sizler için haberimizde derledik. İşte, 27 Nisan İstanbul iftar vakti…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul iftar saati 27 Nisan Pazartesi günü yani 2020 yılı Ramazan ayının dördüncü gününde Megakent’te oruç açacaklar tarafından merakla araştırılıyor. İftar saati öncesi hazırlıklar sürerken hazırlıklarla ilgili en çok yapılan sorgulamalar arasında ise Diyanet İşleri Başkanlığı Namaz Saatleri İstanbul akşam ezanı saati ve Ramazan imsakiyesi İstanbul iftar vakti 2020 27 Nisan saati yer alıyor.

  İSTANBUL İFTAR SAATİ KAÇ?

  Peki, İstanbul iftar vakti 2020 Ramazan ayını bu üçüncü günü yani 27 Nisan akşamı saat kaça denk geliyor? Bugün İstanbul için iftar saati kaç? Bilindiği üzere iftar orucun açılması demektir. İmsak vaktiyle birlikte başlayan oruç akşam ezanı saatinin girmesiyle birlikte sona erer. Yani iftar yapılmak istenen ilin akşam ezanı saati aynı zamanda o ilin iftar saatidir. Dolayısıyla İstanbul iftar vakti de aynı zamanda İstanbul iftar saatidir.

  Diyanet İşleri Başkanlığı Namaz Saatleri sayfasına yer alan verilere göre bugün İstanbul’da akşam ezanı 20.03’de okunacak. Yani bugün İstanbul’da saat 20.03’de oruç açılıp iftar yapılabilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow