hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul imsak saati kaçta? 24 Nisan Diyanet İstanbul imsak ezanı saati

  İstanbul imsak saati kaçta 24 Nisan Diyanet İstanbul imsak ezanı saati
  expand

  İstanbul imsak saati öncesi geri sayım başladı. Ramazan ayının ilk sahuruna kalkıldı. İmsak vaktinde okunacak ezanla birlikte ilk oruca niyet edilecek. Peki, İstanbul imsak saati kaç? İmsak ezanı veya sabah ezanı saat kaçta okunacak? İşte, 24 Nisan Diyanet İstanbul imsak saati…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2020 Ramazan ayının ilk sahuru yapıldı. Şimdi gözler İstanbul imsak vakti ezanında… Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 il için olduğu gibi İstanbul için de imsak ezanı vakti tespit edildi. Peki, İstanbul imsak ezanı saat kaçta okunacak? Merak edenler için 24 Nisan imsak ezanı saatini haberimizde derledik.

  İSTANBUL İMSAK SAATİ

  İstanbul imsak saati 24 Nisan Cuma günü Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan saate göre İstanbul’da ilk oruç için niyet saat 04.29’da edilecek. İmsak saati sonrasında ise artık iftara kadar kesinlikle yenilip içilmeyecek.

  İSTANBUL SABAH EZANI

  Ramazan aylarında sabah namazı ezanı imsak vaktinde okunuyor. Yani imsak saati sonrası sabah namazı için ezan okunmuyor. İmsak vaktinde okunan ezanın ardından sabah namazı kılınabiliyor.

  En çok merak edilen sorular arasında ise “Ezan okunurken yemek yenir, su içilir mi?” sorusu yer alıyor. Hemen belirtelim ki ezan bitimine kadar hızlıca ağzınızdaki lokmayı bitirip elinizdeki suyu içebilir ardından orucunuza  niyet edebilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow