Kayseri iftar saati 2019: Diyanet Kayseri iftar vakitleri cnnturk.com’da!

Kayseri iftar saati 2019: Diyanet Kayseri iftar vakitleri cnnturk.com’da!

Kayseri Ramazan imsakiyesi 2019 yılında iftar ve sahur saatleri ile ilgili bilgileri aktarmıştı. Bölgede orucun açıldığı Kayseri iftar vakti ise her gün Diyanet verilerinin esas alındığı cnnturk.com Ramazan sayfasında kullanıcılarla paylaşılıyor. İşte gün gün Kayseri iftar saatleri ve namaz vakitleri…

Kayseri iftar saati bugün il genelinde orucunu açacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından oluşturulan namaz vakitleri sayfasında her gün imsak ve iftar vakitleri kontrol edilebiliyor.


Kayseri imsak vakti ve orucun açıldığı akşam ezanı saati ise CNN TÜRK’ün 2019 imsakiye sayfasından kolaylıkla öğrenilebilecek.


Bugün il genelinde orucun açılacağı saat ise 19:43 olarak açıklandı.


2019 KAYSERİ İMSAKİYE SAYFASI


İFTAR VE İMSAK NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?


Güneş’in her bölgede farklı saatlerde doğup farklı saatlerde batması nedeniyle iftar ve imsak vakitleri bölgelere özel olarak hazırlanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bölgelerin iftar ve imsak saatlerini her güne özel olarak tespit ediyor. Belirlenen saatler Diyanet’in namaz vakitleri sayfasında illere özel olarak her gün yerini alıyor.


Diyanet’in paylaştığı verilerin esas alındığı cnnturk.com ramazan imsakiyesi sayfası ise verilere daha hızlı ve anlaşılabilir bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor.


DİŞ FIRÇALAMAK ORUCU BOZAR MI?


Boğaza su kaçırmadan ağzı su ile çalkalamak orucu bozmadığı gibi diş fırçalamakla da oruç bozulmaz (el-Fetâva’l-Hindiyye, I, 220). Bununla birlikte, diş macununun veya suyun boğaza kaçması hâlinde oruç bozulur. Orucun bozulma ihtimali dikkate alınarak, dişlerin imsakten önce ve iftardan sonra fırçalanması, oruçluyken fırçalanacaksa macun kullanılmaması uygun olur.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS