Kayseri imsakiyesi 2019 Diyanet: Kayseri imsak vakti, iftar, sahur saati cnnturk.com’da!

Kayseri imsakiyesi 2019 Diyanet: Kayseri imsak vakti, iftar, sahur saati cnnturk.com’da!

Kayseri imsak vakti 2019 yılının ilk orucunun tutulacağı 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü sahur yapacak kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kayseri 2019 imsakiyesi içerisinde yer alan imsak vakti ve sahur saati ise cnnturk.com’dan takip edilebiliyor. İşte Kayseri sahur saati ve il il sorgulama yapmak isteyenler için Diyanet 2019 imsakiyesi…

Kayseri iftar vakti ve sahur saati cnnturk.com’un 2019 Ramazan imsakiyesi sayfasında yerini aldı. Gün gün hangi ilde orucun saat kaçta başlayıp saat kaçta sona ereceği yine aynı sayfa üzerinden sorgulanabilecek.


Kayseri namaz vakitleri içerisinde yer alan imsak vakti ile bölgede oruç tutmak isteyen kişiler orucun başladığı saati öğrenebilecek. Akşam ezanının okunmasıyla birlikteyse Kayseri iftar vakti gelmiş olacak yani oruçlar açılabilecek.


KAYSERİ 2019 İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Her yıl ortalama 10 gün daha erken tarihe denk gelen Ramazan ayı bu yıl 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlıyor. Ortalama oruç süresinin 16 saate yakın olacağı ülkemizde namaz vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirleniyor.


İLK SAHUR SAAT KAÇTA?


İl genelinde oruçlarını tutmak için sahur yapacak olan kişiler 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü imsak vakti ile yeme ve içme işlemini tamamlayacak.


Kayseri’de ilk oruç için imsak vakti 03:53 olarak açıklanırken bölgede ilk iftar 19:41’de yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS