Manisa iftar vakti cnnturk.com’da! (Diyanet Manisa Ramazan imsakiyesi)

Manisa iftar vakti cnnturk.com’da! (Diyanet Manisa Ramazan imsakiyesi)

Manisa iftar saati akşam ezanının okunmasıyla birlikte başlayacak. CNN TÜRK 2019 Ramazan ayına özel olarak hazırladığı Manisa imsakiye sayfası ile güncel namaz vakitlerini aktarmaya devam edecek. İşte oruca başlayacaklar için Manisa imsak vakti ve oruçlarını açacaklar için iftar saatleri…

Manisa Ramazan imsakiyesi bölgede oruçların saat kaçta açılacağını gösterdi. Güneş’in her ilde farklı saatlerde doğup batması nedeniyle iftar saatleri ve imsak vakitleri illere özel olarak belirleniyor. Ramazan ayı boyunca günlerin uzayıp kısalması nedeniyle illerdeki iftar vakitleri de günden güne değişebiliyor.


Diyanet İşleri Başkanlığı verilerinin esas alındığı Manisa imsakiye sayfasından gün gün takip edilebilecek. Bugün il genelindeki iftar saati ise 20:16 olarak açıklandı.


MANİSA İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYINIZ…


SAHUR VE İFTAR SAATİ NASIL BELİRLENİYOR?


Dünyanın kendi etrafında ve Güneş’in etrafında dönmesiyle birlikte gece ve gündüzler şekillenmiş oluyor. Her bölgede Güneş’in farklı saatlerde doğup batması nedeniyle iftar ve sahur saatleri bölge bölge tespit ediliyor. Ülkemizde en doğu kısım ile en batı kısım arasında yaklaşık 1 saatlik fark bulunuyor. Öte yandan Diyanet tarafından illerin namaz vakitleri her dönem düzenli olarak belirleniyor.


DİŞ TEDAVİSİ ORUCU BOZAR MI?


Sırf diş tedavisi sebebi ile oruç bozulmaz. Tedavinin ağrısız gerçekleşmesi için yapılan enjeksiyonlar da beslenme amacı taşımadığı için orucu bozmazlar. Ancak tedavi sırasında yapılan başka işlemler sebebi ile -mesela ağız su ile çalkalanırken- boğaza su, kan veya tedavide kullanılan maddelerden biri kaçarsa oruç bozulur ve kaza edilmesi gerekir.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS