Resimli Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları (Anlamlı sözler ve farklı mesajlar)

Resimli Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları (Anlamlı sözler ve farklı mesajlar)

Dünya Kadınlar Günü mesajları 2018 yılında da tüm kadınların özel gününü tebrik etmek isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Eyaleti’nden yaşanan talihsiz olay sonrasında dünya kadınlarına armağan edilen bu gün bir çok ülkede kutlanmaya başlanmıştı. İşte farklı ve önemli sözler ise resimli Kadınlar Günü mesajları…

Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler 8 Mart 2018 Perşembe günü dünya kadınlarını tebrik etmek isteyen kişiler tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Yurt dışında Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanan bu özel günün tarihçesinde bulunan yangın detayı ise günün anlam ve öneminin daha iyi anlaşılmasına neden oluyor. İşte 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili tüm detaylar ve kutlama yapmak isteyenler için hazırlanmış tebrik mesajları…

RESİMLİ KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ….

8 MART KADINLAR GÜNÜ İLE İLGİLİ SÖZLER

•8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

• Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.
• Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!
• Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hayallerinizin boş çıkmaması ümidiyle, kadınlar gününüz kutlu olsun.
• Yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
• Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.
• Yaşam kaynağı, cennetin habercisi, sosyal, siyasal ve ekonomik hayatın baş taçları Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun!
• Sosyal, ekonomik ve siyasal hayatta önemli bir yer tutan emekçi kadınlarımızın, büyük mücadelelerle elde ettikleri Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü en içten duygularımla kutlarım.
• 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TARİHÇESİ

New York'un 20. yy'da yaşadığı en büyük facia olan Triangle Gömlek Fabrikası yangını 123 kadın, 23 erkek işçinin ölümü ile sonuçlandı. Fabrikada bazıları çocuk yaşta olan ve zor şartlarda çalıştırılan işçiler, daha iyi şartlarda çalışmak için greve başladı. Ancak polis eylemcilere müdahale etti. Bu sırada binanın 8. katında başlayan yangından kimi işçiler kurtulmayı başarsa da, 9. katta çalışan işçiler yangın uyarısını zamanında alamadı. Yangından kaçmak isteyen işçiler bir çıkışın yangından dolayı kapandığını görünce diğer çıkışa yönelse de, bu çıkış kapısı da kitlenmişti. Bu nedenden dolayı 62 kadın pencereden atlayarak kurtulmayı denerken yaşamını yitirirken, diğer işçiler ise yanarak can verdiler. Bu acı olay sonrasında birçok ülke farklı tarihlerde 8 Mart’ı Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak tanıdı ve çeşitli etkinlikler düzenlemeye başladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS