Bacak Eritme Ve İnceltme Hareketleri: Evde Hangi Bacak Eritme Ve İnceltme Hareketleri Yapılabilir?

Bacak Eritme Ve İnceltme Hareketleri: Evde Hangi Bacak Eritme Ve İnceltme Hareketleri Yapılabilir?

Uzun ve ince görünümlü bacaklara tüm kadınlar sahip olmak ister. Toplu görünen bacakları inceltmek elbette ki evde yapılabilecek hareketlerle kolay ve mümkündür. Kusursuz fiziğe sahip olmanın inceliği ise; sebat ederek, devamlı ve kolay egzersiz sonucu elde edilebilir. Yazımızın devamında anlatacağımız bacak eritme ve inceltme hareketlerini yaparak nasıl inceldiklerine şahit olabilirsiniz. İş hayatı ve hareketsiz yaşamın getirdiği olumsuz etkilerin önüne geçmek açısından hareketli yaşamı benimsemek önemlidir.

Hareketli yaşamı benimsemek önemli olsa da; vücut yapısını da göz ardı etmemek gerekir. Kimi vücut yapılarında bacak kısımları daha kalın olduğundan, bu bölgelere özgü çalışmalar yapılmalıdır. Çünkü yapılan diyetler, çoğu zaman tek bölgelerde işe yaramaz. Bacak eritme ve incelme hareketleri yaparak bunu değiştirmek mümkün mü? Elbette ki mümkündür. Gün içerisinde kendinize ayıracağınız bir yarım saat sonrasında; dilediğiniz vücut yapısına kavuşmanız hayal olmaktan çıkar.

Bacak Eritme ve İnceltme Hareketleri

Spor yapanların yakından bildiği bir tabir olan; bölgesel incelmeyi, bacak inceltmek için de kullanmak yeterli olacaktır. Bacak inceltmek söz konusu olduğunda ilk yapmanız gereken kilo vermekle işe başlamaktır. Tabi vücut yapısı kaynaklı bir sorun olan bacak kalınlığı için de bu sırada özel hareketler yapmak gerekir. Mucizevi olarak kilo verme sırasında bacakların incelmesini beklemeniz yanlıştır. Kilo verme sırasında birazdan bahsedeceğimiz egzersizleri yaparak bacaklarınızı inceltmeyi başarırsınız.

Şayet bacaklarınızın harika görünmesini istiyorsanız sporun şart olduğunu bilmelisiniz. Şekillendirme açısından da yine egzersiz gereklidir. Ev ortamında yapılabilecek bu egzersizler için bir takım aletlere de ihtiyacınız olacaktır. Sizler için hazırladığımız antrenman ile bacakların şekillenmesini sağlayabilir. Baldır kısımlarındaki yağları eriterek ince bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Evde hangi Bacak Eritme ve İnceltme hareketleri yapılabilir?

Tarif edeceğimiz hareketler sırasında muhakkak 10 ile 15 saniye aralığında mola vermeyi ihmal etmeyin. Ayrıca başlarken ve bitirirken esnemeyi de ihmal etmeyin. İstikrarlı olarak hareketleri günlük tekrar etmeyi alışkanlık haline getirin. Bir süre sonra mükemmel görünümlü bacaklara kavuştuğunuzu ve kilo verdiğinizi etrafınızın da fark ettiğini göreceksiniz. Yapılabilecek hareketleri hep beraber inceleyelim;

1. Hareket;

Vücudunuzu dik pozisyonda tutarak ayaklarınızı omuz genişliğinde açın.

Parmak uçlarınız tam karşıyı gösterirken, parmak ucunda nefes alarak yükselin. Yükseldiğiniz pozisyonda 2 saniye kadar bekleyin ve başlangıç pozisyonuna geri dönüş yapın. Bu hareketi 1 dakika boyunca ara vermeksizin tekrar edin. Gün içerisinde sık sık yapabileceğiniz bir egzersiz türüdür.

2. Hareket;

Vücudunuzu dimdik tutarak karnınızı sıkın

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Topukları yerden yükselterek, koltuğa oturur vaziyette kalça geride olmak koşuluyla dizleri kırarak alçalın. 2 saniye kadar bekleyin bu hareketi de bir dakika boyunca tekrar edebilirsiniz.

3. Hareket;

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak sağ bacağınızı öne doğru adımlayın. 2 saniye kadar bu pozisyonda bekleyin

Hareketi sol bacağınız için de tekrar ederek yaklaşık bir dakika boyunca hareketi tekrar edin.

4. Hareket;

Ayakları omuz genişliğinde açarak iki kolunuzu havaya kaldırın

Sağ bacağınızı dizinizi kırarak yükseltin

Karın kaslarınızı ve vücudunuzu dik tutun

Yaklaşık 2 saniye bekledikten sonra hareketi diğer bacağınız için tekrar edin ve 1 dakika kadar pozisyonu tekrar edin

5. Hareket;

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak oturur vaziyete geçin

Ellerinizi belinizde birleştirin. Sandalye üzerinde oturuyormuş gibi durun ve üst bacağınızın yere paralel olmasına özen gösterin.

Yaklaşık 2 saniye kadar bu pozisyonda bekleyin ve hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin

6. Hareket;

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın

Parmak uçlarınızın dışa dönük olmasında dikkat edin

Ellerinizi belinizin iki yanına oturtun

Topuklarınızı yerden kaldırın

Kalçanızı, karın kaslarını dimdik tutun

Omuzlarınızın rahat olmasına özen gösterin

Kalçalar yere bakacak şekilde çömelin. Bu hareket oldukça etkili bir harekettir. Kalça, iç ve üst bacak kaslarını da çalıştıran bir harekettir. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Evde bacak egzersizlerinin etkili olmasının tek şartı sürekliliktir. Gün içerisinde kendinize daha kolay gelen hareketlerden bir kısmını sürekli olarak yapmak da yine etkili olacaktır. Bu egzersizleri günlük tekrarlamak önemlidir. Sebat ederek hareketleri sürekli olarak tekrar etmenin ardında kısa bir sürede mükemmel bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacak egzersizlerinin önemi yapılan diyetin bacaklarda tek başına etkili olmamasıdır. Bu nedenle muhakkak düzenli olarak hareketlerin devamını sağlamak önemlidir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS