19-20 Eylül hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

19-20 Eylül hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

19-20 Eylül hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika haberleri bu hafta kısıtlama olup olmayacağını merak eden kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. İl hıfzıssıhha kurullarının bazı illerde aldığı 65 yaş üstü belirli saat kısıtlamaları sonrası genel sokağa çıkma kısıtlaması kararı olabileceği iddia edilmişti. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, 19-20 Eylül’de sokak kısıtlaması olacak mı?

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz günlerde yayınladığı genelgede bazı mekanların kapalı olacağı bilgisi verilmişti. Buna göre ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olup ruhsatına tali faaliyet işleten iş yerlerinin çalışmasına müsaade edilmeyeceği kaydedilen genelgede vali ve kaymakamlarca gerekli kararların Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca ivedilikle alınacağı belirtildi.

BAZI İLLERDE 65 YAŞ ÜSTÜNE BELİRLİ SAATLERDE KISITLAMA GETİRİLDİ

İl hıfzıssıhha kurulları il genelinde koronavirüs önlemleri almaya devam ediyor. Son olarak bazı illerde 65 yaş üstü kişilerin belirli saatler arasında sokağa çıkmasına kısıtlama getirilmişti.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Genel sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Sokağa çıkma yasağı Türkiye'nin gündeminde değil. Bilim Kurulunun böyle bir kararı yok. Bu virüs yakın temasla geçiyor. Maske ve mesafeyi çok söylüyoruz. Bu bulaşın önlenmesinin en kestirme yolu mesafe ve maske. '' dedi. .


Son Dakika Haberi: İlk koronavirüs aşısı bugün | Video|Son Dakika Haberi: İlk koronavirüs aşısı bugün | Video