Bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı nasıl geçer? Neden olur?

Bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı nasıl geçer? Neden olur?

Bel fıtığı toplumda en sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Özellikle kişinin gündelik yaşam kalitesini düşüren bel fıtığı günlük işleri yapamaz hale getirir. Bel fıtığı ülkemizde de sık görülür. Özellikle belirli bir yaş sonrası bel fıtığı nedeni ile fizik tedavisine başlanır. Bel fıtığından şikayetçi olanlar bel fıtığına dair bilgi edinmek için interneti kullanmaktadırlar. Peki, bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı nasıl geçer? Bel fıtığı neden olur? İşte bel fıtığına dair tüm detaylar.

Bel fıtığına iyi gelen bitkisel yöntemler vardır. Eğer bel fıtığı problemi yaşıyorsanız sizler de bu metotları uygulayarak bel fıtığını doğal yollardan tedavi edebilirsiniz.

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?

Haşhaş Tohumu: Haşhaş tohumu bel fıtığına iyi gelen bir bitkisel doğal çözüm metotları arasındadır. Haşhaş tohumu bel fıtığı tedavisinde eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. En etkili tedavi seçenekleri arasında yer alan haşhaş tohumunu günde iki kez tüketebilirsiniz. Haşhaş tohumunu dilerseniz süt ile birlikte karıştırabilirsiniz. Bel fıtığından kaynaklı olan bel ağrılarını büyük oranda hafifletir ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

Sarımsak: Sarımsağın bel fıtığı tedavisinde kullanıldığını biliyor muydunuz? Bel fıtığı rahatsızlığı yaşayan kişiler sarımsak ile birlikte bel fıtığının belirtilerini önemli ölçüde gidermektedir. Sabah kalktığınızda 2 ya da 3 sarımsak dilimi yiyerek bel ağrılarından kurtulmanız mümkün. Sarımsağı direkt olarak yiyebileceğiniz gibi püre haline getirerek belinize sarımsak ile masaj da yapabilirsiniz. Böylece ağrılarınızdan da kısa süre içerisinde kurtulacaksınız.

Aksöğüt: Aksöğüt bitkisi bel fıtığına iyi gelen bir diğer bitkisel çözümler arasındadır. Bel fıtığını tedavi ettiği gibi aynı zamanda bel fıtığından kaynaklı olan ağrıları da dindirmektedir. Aksöğüt bitkisi hem yatıştırıcı hem de uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Bel fıtığından şikayetçiyseniz günlük hayatınızı bu durum oldukça fazla etkiliyorsa aksöğüt bitkisini kaynatarak tüketebilirsiniz. Günde 2 defa içmeniz bel fıtığının iyileşmesi için yeterli olacaktır.

Fesleğen: Fesleğen yaprağı da bitkisel tedavileri arasındadır. Bel fıtığı şikayeti yaşayan kişiler için fesleğen yaprağı tüketmeleri önerilmektedir. Uzman nörologlar tarafından bel fıtığı yaşayan kişilere fesleğen tüketilmesi önerilmektedir. Bir su bardağı içerisine 7-8 fesleğen yaprağı ekleyerek tüketebilirsiniz. Kaynattıktan sonra bu karışımın soğuması için içerisine buz ilave edebilirsiniz. Bu şekilde tüketerek bel fıtığına karşı etkili bir çözüm geliştirmiş olursunuz.

Bel Fıtığı Nasıl Geçer?

Papatya Çayı: Bel fıtığına iyi gelen bitkisel çaylar vardır. Papatya çayı insan sağlığına son derecede faydalı lan vücut ağrılarının da dinmesini sağlayan oldukça etkili bir bitkisel çaydır. Papatya çayını günde 2 defa olmak üzere tüketebilirsiniz. Bel ağrılarınızı uyuşturur ve hafifletir. Ayrıca fıtığın iyileşmesini de sağlar.

Kozalak: Kozalağın da bel fıtığına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Kozalağı bir tencere içerisinde kaynatın. Ardından 10 dakika kadar kaynar bir şekilde bekletin. Hazırlanan bu karışımı günde 1 defa olmak üzere tüketebilirsiniz. Kozalak bel ağrınızı önemli ölçüde hafifletecektir.

Defne Yaprağı: Defne yaprağı da bel fıtığı tedavisi için kullanılır. Bir tutam defne yaprağını bir bardak suyun içerisinde kaynattıktan sonra günde iki defa olmak üzere tüketebilirsiniz. Defne yaprağı sahip olduğu ve içermiş olduğu besin değerleri ile en etkili bitkisel tedavi metotları arasında gösterilmektedir.

Rezene Çayı: Bel fıtığına iyi gelen bir diğer bitkisel çay ise rezene çayıdır. Rezene çayının çok iyi bir yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır. 5 gram rezene otunu bir bardak kaynar suyun içerisine bırakın. Ardından karıştırın. Oluşan karışımı günde 3 defa tüketin. Bel ağrılarınızın önemli ölçüde geçtiğini ve fıtıktan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Kırkkilit Otu: Kırkkilit otu da bir diğer bitkisel doğal yollardan biridir. Kırkkilit otunu hazırlarken klorsuz su olmasına özen gösterin. Klorsuz su ile birleşen kırkkilit otu bel ağrısı için etkili bir çözüm metodudur. Lapa haline gelmiş kırkkilit otunu belinize sürebilirsiniz. Kırkkilit otu uyuşturucu etkisi yaparak belinizde ki ağrıların çoğunu alacaktır.

Bel Fıtığı Neden Olur?

Aşırı Yük: Sürekli ağırlık kaldırmak ve ağır işlerde çalışmak bel fıtığının başlıca sebepleri arasındadır. Ağır yük bele fazlaca yük bindirecek ve bu şekilde bel fıtığı gelişecektir.

Aşırı Kilo: Aşırı kilo da yine aynı şekilde bel fıtığına sebep olur. İnsan vücudunda fazladan yağlar ve kilolar bele doğrudan yük bindirir. Bu durumda zamanla bel fıtığına neden olur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS