Bel Inceltme Hareketleri: Evde Hangi Bel Inceltme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Bel Inceltme Hareketleri: Evde Hangi Bel Inceltme Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Başta kadınlar olmak üzere erkeklerin de ince bir bele sahip olması hayalidir. Ancak doğru egzersiz ve hareketler ile beli inceltmek artık hayal değil. Eğer bu konuda kişi özverili olur ve bel inceltme hareketleri doğru şekilde yaparsa, kısa bir süre içerisinde dinlen fit vücudu yakalayabilir. Tabii bu konuda düzenli uyku ve sağlıklı beslenme düzenini oturtmak büyük öneme sahiptir. Böylece bel bölgesini sağlıklı bir şekilde inceltmek mümkün olabilir.

Evde Hangi Bel İnceltme Hareketleri Yapılabilir?

Özellikle belli başlı bazı bel inceltme hareketlerini ele almak suretiyle, arzu edilen görüntüyü yakalamak mümkün. Herhangi bir ekipman kullanmadan uygulanabilecek bu hareketleri, her gün düzenli şekilde yapmak gerekir.

- Forearm plank/Oblique Knees/Plank Jack, 30 ile 45 saniye arası
- Alternating Knee to chest, 5 tekrar
- Extended Leg Pulses, 10 tekrar
- Leg lifts/Hip Tips/Crunches, 15 tekrar
- Bicycle Crunches, 10 tekrar

Yukarıdaki hareketler kendi kurallarına uygun şekilde ele alarak yapıldığında, evde kolaylıkla belli inceltme şansı elde edilebilir. Tabii bu hareketlerin dışında yapabileceğiniz farklı hareketler üzerinden de denemeler gerçekleştirmek mümkün. Çünkü bel inceltme hareketleri oldukça fazladır. Siz kendi isteğinize uygun şekilde tercih yapabilir ya da yukarıda hareketleri düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Egzersizler

Bel inceltme kemeri ya da bel inceltme aletleri kullanmaya gerek olmadan, evde yapılabilecek hareketlerle bel inceltilebilir. Tabii burada mucize beklemek doğru olmaz. Çünkü tıpkı yağ yakmak, kilo vermek, kas geliştirmek ve tüm sportif hedeflerde olduğu gibi bel inceltme konusunda da metabolizmanın aktif hale gelmesi gerekmektedir.

Bu sebepten dolayı düzenli beslenme, doğru diyet ile beraber yeterli uyku büyük bir öneme sahiptir. Bununla beraber evde yapılabilecek egzersizler sayesinde, bel bölgesindeki farklı noktalardaki yağlardan kurtulmak ve beli inceltmek mümkün.

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Beslenme Kültürü

Bel bölgesini inceltmek için evde yapılabilecek doğru hareketleri değerlendirirken, doğru beslenme üzerinden yağ yakımı çok önemlidir. Eğer bel bölgesindeki yağlardan şikayetçi iseniz, mutlaka gün içerisinde ne kadar kalori almanız konusunda hesaplama yapmanız gerekir. Burada önemli olan kendi vücudunuzu tanımanız ve buna göre gerekli beslenme koşullarını yakalamanızdır.

Eğer bunu bireysel yapamıyorsanız uzman bir diyetisyenden destek almak mümkün. Bu uygulama ile beraber belirli seviyede kalori düşüşü ve bel inceltme yakalandığı zaman, yeniden günlük kalori alımına devam edilebilir.

Bel İnceltmek İçin Neler Yenmeli?

Belli başlı bazı beslenme kurallarına uymak suretiyle, gerekli besin kaynakları üzerinden kısa sürede belinizi inceltebilirsiniz.

- Tabaklardaki et ve yeşillik sayısı artırılmalıdır.
- Karbonhidratlı yiyecekler, özellikle hamur gibi besin kaynaklar mümkün olduğu kadar azaltılmalıdır.
- Balık tüketimi hem yağ yakımı hem de protein açısından önemlidir.
- Yeşil yapraklı sebzeler yüksek lif oranı ile beraber ciddi oranda yağ yakımına imkan sağlar.
- Doğru vitamin ve mineral kaynakları kemik yapısını güçlendirirken, bağışıklık sistemini güçlendirir.
- Tahıllı ekmekler karbonhidrat ihtiyacını giderebilir.

Bu gibi besin kaynakları ile beraber evde yapılacak doğru bel inceltme hareketleri sayesinde, arzu edilen o fit vücuda kavuşmak oldukça kolay.

Bel İnceltme İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler İşe Yarar mı?

Pek çok insan evde yapılabilecek egzersizlerin bel inceltme konusunda işe yarayıp yaramadığını merak ediyor. Sonuçta vücudu harekete geçirmek ve belli bir bölgeyi çalıştırmak yağ yakımı noktasında her zaman etkilidir. Tabii bunu özellikle bel bölgesine uygulama sürecinde doğru hareketler üzerinden yapmak, kısa sürede istenilen kilonun verilmesine imkan tanır.

Özellikle bel bölgesindeki kasları harekete geçmesi ile beraber, yağ yakımı gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan her gün düzenli şekilde bel inceltme egzersizleri ve hareketlerini gerçekleştirmektir. Böylece arzu edilen miktarda bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak ve beli inceltmek mümkündür.

Bel İnceltmek İçin Neler Yapılmalı?

Beli inceltmek için öncelikle evde yapılacak egzersizler büyük bir öneme sahiptir. Tabi sadece bu durum yeterli olmaz. Aynı zamanda dengeli beslenme ve düzenli diyet ile beraber, düzenli uyku da büyük bir öneme sahiptir. Bu sayede daha sağlıklı şekilde bel bölgesindeki yağları eritmek ve istenilen düzgün vücuda kavuşmak mümkün olabilir. Tabii gün içerisinde düzenli yürüyüş ya da koşuda yine bel bölgesindeki yağların yakılmasında önemli bir potansiyel teşkil etmektedir.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS