Bu besinler sadece 30 günde karaciğeri yeniliyor!

Karaciğer birçok hayati fonksiyonun sağlıklı çalışması için oldukça önemli bir organdır. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için karaciğerimizin de sağlıklı olması gerekir. Karaciğeri yoran, yağlandıran sağlıksız besinlerden mümkün olduğunca uzak durmamız gerekir. Peki karaciğeri yenileyen besinler nelerdir?Karaciğer vücudunuzun metabolizmasını hızlandırmanın yanı sıra biriken zararlı toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlayacak önemli bir organdır.
Sağlıklı bir şekilde yaşamınızı sürdürebilmeniz için karaciğer sağlığınıza önem vermeniz gerekmektedir. Biraz ilginç gibi görünse de karaciğer iyi çalışmadığı zamanlarda kilo vermekte zorlaşabilir.
Özellikle kilo vermek isteyip de veremeyen kişiler karaciğer sağlığını ihmal etmemelidir.
Biz de bu sebeplerden dolayı karaciğerinizi 30 günde yenilemenizi sağlayacak besinleri sizler için araştırıp bir araya getirdik.
Enginar

Enginarı asla diyetinizden çıkarmamalısınız. Sonuçta, sadece karaciğeriniz için değil aynı zamanda pankreasınız için de iyidir.
Doğal enzimleri, yağların sindirimiyle ilişkili olan tüm süreçlerin rejeneratörleri, koruyucuları ve iyileştiricileri olarak görev yaparlar.
Günde 1 tane greyfurt

Greyfurt sağlıklı bir karaciğer için muhteşem bir meyvedir.
Yüksek C vitamini içeriği ve antioksidanları karaciğerin doğal arınma işlevlerine yardımcı olur.
Kahvaltıda bir bardak taze sıkılmış greyfurt suyu içebilirsiniz.
Karabuğday

Bazı hormonların işlenmesine yardımcı olmak için, karaciğer koruyucusu olarak işlev gören bir bileşik olan inositol sayesinde karabuğdayın yağ metabolizmasını düzenleyerek karaciğerinizin yenilenmesini sağlar.
Kahvaltıdan önce bir diş sarımsak

Boş bir mide üzerine bir diş sarımsak yemek muhtemelen doğal tıptaki en klasik reçetedir.
Sarımsak ağız kokusuna neden olur ancak karaciğer fonksiyonunuzu optimum bir hale getirmek ve kilo vermek istiyorsanız, her sabah boş mideye bir diş sarımsak yemenizi öneririz.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS