Bu mucize ot vücudu hızla arındırıyor

Bu mucize ot vücudu hızla arındırıyor

Bu mucize ot vücudu hızla arındırıyor

Yüksek detoks etkisi, içeriğindeki vitamin, mineral değerleri ve en önemlisi antioksidanlarla dolu yapraklarıyla dünyanın birçok yerinde güçlü bir arındırıcı ve yatıştırıcı özellikleriyle dikkat çekiyor. Kuzukulağı tüketen gençleşiyor! Karaciğerden, vücuttaki iltihaplara kadar birçok sorunun üstesinden geliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeşilliklerin çoğu, düşük oksidasyon seviyeleri ve kalorilerine rağmen yüksek antioksidan içerikleriyle hücre boyutunda fayda sağlayan en temel besin maddeleri arasında yer alır. Yeşillikler farklı farklı çeşitlilikte vitamin, mineral ve antioksidan içerir, bu nedenle her birinin farklı etkileri vardır.

 Kuzukulağı, sizi gençleştirebilecek birçok bileşeni bir arada barındıran harika bir ottur.100 gram kuzukulağı sadece 20 kaloridir. Buna rağmen içinde 2 grama yakın protein barındırır. Sağlıklı kompleks karbonhidratlar açısından da zengindir. Her bir demet neredeyse 3 gram karbonhidrat içerir.

HER GÜN TÜKETEREK GENÇLEŞİN

Kuzukulağı, salatalarda kullanılabilecek kadar lezzetli, A ve C vitamini içeriği çok yüksek karabuğdaygillerden bir yeşiilik türüdür. 100 gramında 120 mg C vitamini bulunur ve bu özelliğiyle günlük ihtiyacınızın fazlasını verir. Her gün kuzukulağı tüketmeye başladığınızda, vücutta depolanmayan bir vitamin olan C vitamini için günlük ihtiyacınızı en doğal ve sağlıklı şekilde karşılamış olursunuz.

Sabah kahvaltıda tüketeceğini kuzukulağı, vücudunuz için canlandırıcı, cildiniz için – içeriğindeki C vitamini kolajen üretimini başlatacağı için- gençleştirici etki yaratır.

Grip ve nezle gibi hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırmak için bol bol tüketebilirsiniz. Üstelik karaciğerin ve böbreklerin arınması için de birebirdir.

Kuzukulağı yapraklarında bulunan protokatekuik asit, bedensel detoksifikasyona yardımcı olur

Kuzukulağı farklı şekillerde tüketilebilir

Doğrudan çiğ olarak tüketin. Taze olduğunda vitamin değerleri daha fazladır. Çiğ tüketimi genel vücut sağlığınız için maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olur. Kuzukulağı salatalara ya da smoothilere eklenebilir.
Kaynatılarak tüketilebilir: Kuzukulağı, yaprakları kaynatılarak bitki çayı olarak içilebilir. Kökleri kaynatıldığında safta kesesi için çok faydalıdır. Yeşil tohumları kaynatılıp içilecek olursa, anne sütünü artırır.
Kuzukulağının yemeği ve çorbası yapılabiliyor.
Kuzukulağı genel olarak güvenli ve çok sağlıklı bir ottur ancak özellikle okzalik asit içeriği yüksek olduğu için, böbrek, gut ve romatizma hastaları kuzukulağı tüketirken daha dikkatli olmalıdır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kuzukulağı, zararlı serbest radikalleri nötralize ederek hücrelerinizi hasardan koruyan faydalı bileşikler olan harika bir antioksidan kaynağıdır

Antioksidanlar, kalp hastalığı, kanser ve tip 2 diyabet gibi birçok kronik durumu önlemeye yardımcı olabilir 

Kuzukulağı C, A, B1, B2 ve B9 vitaminleri açısından zengindir.
Yüksek miktarda C vitamini içerir.
Ekşi tadına neden olan oksalik asit içerir.
Kansere karşı etkili flavonoidler açısından zengindir.
Potasyum, kalsiyum, fosfor, sodyum ve demir açısından zengindir.
Proteinler ve karbonhidratlar açısından zengin olmasına rağmen, ihmal edilebilir miktarda yağa sahiptir.
Kuzukulağı, mukus üretimini azaltmak için kurutma etkisine sahip tanenler içerir.
Kuzukulağının en çok araştırılan faydalarından biri, serbest radikallere ve kanserleşmiş hücrelere karşı etkileridir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İŞTE FAYDALARI:

Kuzukulağı, idrar söktürücüdür, böbreklerin daha güzel bir şekilde çalışmasına destek olur.
Bağırsakların ideal şekilde çalışmasına yardımcı olur
Günlük ihtiyacımız olan bazı besin değerlerinin karşılanmasında etkilidir
Kan şekerini dengeleyici etkisi vardır. Yüksek tansiyona iyi gelir.
Çiğ bir şekilde tüketildiği zaman kan şekerini düşürür
Kuzukulağı tohumu, emziren kadınların anne sütünün artmasına katkı sağlar
Soğuk algınlığı ve gribe karşı koruyucu ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Bağışıklığın sebep olduğu ateşin düşmesinde rolü büyüktür
Detoks etkisi sağlar. Kanda bulunan yağı ve toksinleri temizleyip idrar yoluyla atar
Mesane ve idrar yollarını da temizler
Kum ve taşın oluşmasını engeller
Adet düzensizliği sorunu bulunanların kuzukulağı bitkisini tüketmeleri gerekir. Adet kanamasının düzene girmesine yardımcı olan bu bitki, ağrıları hafifletir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KANSERE KARŞI ETKİLİ ŞAŞIRTICI ETKİLERİ

Bilimsel Araştırma Konseyi'ne (SRC) göre, kuzukulağı çok çeşitli temel vitamin ve mineraller içerir ancak, Flavonoidler adı verilen ve yalnızca koyu kırmızı rengini vermekle kalmayan, aynı zamanda ölümcül hastalıklara neden olabilecek serbest radikalleri vücuttan temizleyen güçlü bir antioksidan görevi gören bir bileşik grubudur.

Jamaika'nın Kuzey Karayip Üniversitesi'ndeki araştırmalar, kuzukulağının belirli kanser hücrelerini öldürebileceğini ortaya çıkardı. Yine bu, belirli kanser türlerine karşı caydırıcı olarak çalışan Flavonoidlerin yüksek seviyelerinden kaynaklanmaktadır.

Düzenli olarak kuzukulağı yemek, vücudun bağışıklık sistemini optimize etmeye ve yüksek C vitamini içeriği nedeniyle hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Normal beslenme sisteminize ekleyerek tüketmek faydalıdır ancak aşırı miktarlarda tüketiminden kaçının.