Burun estetiği yaptırmadan önce bilmeniz gereken 5 bilgi

Burun estetiği yaptırmadan önce bilmeniz gereken 5 bilgi

Pek çok kişi hem estetik hem de septum deviasyonu gibi sağlıksal sebepler dolayısıyla burun estetiğine başvuruyor. Ancak burun fonksiyonlarını daha üst düzeyde kullanabilmeyi sağlayan burun estetiği operasyonlarıyla ilgili halk arasında birçok efsane dolaşıyor. "Burun estetiği yaptırmaya korkuyorum" diyenlerdenseniz Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bahadır Baykal'ın sözlerine kulak verin... İşte burun ameliyatı yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler...

1-Burun estetiği oldukça basit bir ameliyattır 
Burun estetiği, genel inanışın aksine oldukça karmaşık ve zor bir prosedürdür. Bu nedenle başarılı bir burun estetiği sonucu için doktorunuzun sizin için gerekli zamanı ve kaynakları ayırdığından emin olmalısınız. Burnun anatomik yapısına hakim, estetik anlayışı doğru olan bir cerrah burun kemik ve kıkırdak yapısını, cilt kalınlığını ameliyat öncesi değerlendirecek, güvenli ve etkili bir tedavi planı gerçekleştirecektir.

2-Her KBB uzmanı ya da Plastik Cerrah burun estetiği ameliyatı yapar 
Burun estetiği ameliyatı söz konusu olduğunda iyi bir cerrahın prosedürü gerçekleştirmesi çok önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi rinoplasti çok karmaşık bir işlemdir. Mümkün olan en iyi sonuçların alınması ve revizyon cerrahisi gerektiren istenmeyen komplikasyonları önlemek için deneyimli ve kabiliyetli bir cerrah tarafından uygulanmalıdır.

3-Burun estetiği ameliyatı geçirmiş burun, doğal görünmez 
Rinoplastinin amacı burnun görüntüsünü iyileştirmek ve daha dengeli bir yüz oluşturmaktır. Bu düsturdan uzaklaşmadığınız sürece ortaya çıkacak sonuç, elbette doktorun yeteneğini ve deneyimine bağlı olarak doğal ve doğala en yakın olacaktır.

Bu noktada hastaların, burun estetiği ameliyatları yolculuğunda doktorlarıyla iş birliği yapması, beklentilerini doğru ifade ederek gerçeklikleri konusunda açık olmaları çok önemlidir.

4-Rinoplasti ağrılı bir operasyondur 
Hastalarımızın çoğu, burun estetiği ameliyatlarından sonra bekledikleri kadar acı ve ağrı duyumsamadıklarını fark edince oldukça şaşırırlar. Ameliyat sonrası burunda oluşan hafif şişlik ve morluklar en fazla 10 gün içerisinde inecektir.

5-Burun estetiği ameliyatı için istediğim burnu seçebilirim 
En sevdiği şarkıcının, sinema sanatçısının burnun aynısına sahip olmak isteyen pek çok hasta ile karşılaşıyoruz. Ancak her burun kendi içerisinde eşsizdir ve bir kişide çok güzel görünen bir burun, bir başka kişide iyi durmayabilir.

Bunun nedeni herkesin yüz özelliklerinin birbirinden farklı olmasıdır. Bu nedenle her hasta için ayrı bir ameliyat planı tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu noktada hastaların beklentilerinin ne kadar gerçekçi olup olmadığı konusunda biz doktorların da elbette emin olması gerekiyor.
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS