Burun estetiğinden korkanlara Piezo yöntemi

Burun estetiğinden korkanlara Piezo yöntemi

Rinoplasti Merkezi'nden Op. Dr. Bülent Koç, 'Burun, insan yüzünde dikkat çeken en önemli organdır. Burunda var olan bir problem kişinin psikolojisini de bozabilir. Sosyal hayatını da çekilmez hale getirebilir' dedi.

Burun estetiğinde gelişen teknoloji ile yeniliklerde hayatımıza girmektedir. Bunlardan biri de 'Piezo Burun Estetiğidir'. Burun estetiğinde tampon, morluklar, ağrı gibi sorunlarda bu operasyonla tarih oluyor diyen Koç , 'Uzun süren operasyonlardan ziyade artık ses dalgalarıyla kısa süren  zamanda mükemmel bir buruna kavuşmak mümkün' dedi.  Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bu yeni yöntemin tüm bilinmeyenlerini Op. Dr. Bülent Koç sizler için ele aldı. 

Piezo Burun Estetiği, burun kemiğini kırmadan, burundaki damar ve sinirlere zarar vermeyip ses dalgaları ile çalışan ve  burun kemiğinde bir düzenlenme gerektiren hemen her tür burun yapısına da uygun olan bir yöntemdir.

Piezo Burun Estetiği ile burnun kemik dokusu kırılmadan şekillendirildiği ve çevredeki damar yapıları zarar görmediği için ameliyat sonrası hastaların morluk ve şişlikleri neredeyse hiç olmamaktadır ve  2. gün işine dönebilmektedirler.

Eskiden uygulanan klasik yöntemde, keskiler ve çekiç yardımı ile burun kemeri alınıyor,burnun yan duvarları daraltılıyordu ve burun kemiğine ciddi bir travma uygulanıyordu.Bunun sonucunda hem şişlik ve morluk çok fazla oluyordu hem de nekahat dönemi uzun sürüyordu. Şimdi ise kemik yapısına hiç zarar vermeden ,istediğimiz ve planladığımız oranlarda düzgün işlemler yapıyoruz.Böylelikle kemik yapısı düzenli ve milimetrik olarak şekillendirildiği için revizyon ameliyata da gerek kalmıyor.

Ameliyat sonrası morluk ve şişlikler çok az olduğu için hastaya,hem moral açısından çok iyi gelmekte hem de kısa sürede iyileşip gündelik hayatına devam edebilmektedir. 

Son olarak Op.Dr.Bülent Koç operasyonlarda doktor faktörünün de önemine değindi.Koç,‘Burun estetiği dünyadaki en zor ve komplike estetik ameliyatlarından biridir . Özellikle burun İle uğrasan spesifik çalışan doktorlar bu ameliyatlarda daha başarılı olabilmektedir. İyi bir doktorun özellikle estetikle uğraşacan, teknolojiyi  iyi takip eden  ve kendini sürekli yenilemesini bilen özelliklere sahip olması gerektiğine inanıyorum’ dedi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS