Buz terapisi nedir? Buz terapisi nasıl yapılır? Buz terapisi ile zayıflama!

Buz terapisi nedir? Buz terapisi nasıl yapılır? Buz terapisi ile zayıflama!

Buz terapisi nedir? Buz terapisi nasıl yapılır? Buz terapisi ile zayıflama!

Yaz aylarında birçok insan zayıflama yöntemleri deniyor. Son olarak Deniz Seki paylaştığı fotoğraflarda verdiği kilolarla gündem olmuştu. Konuyla ilgili Seki'nin 'Photoshop' yaptığı iddia edilmişti. Deniz Seki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Shop yok ama buz terapisi var' açıklamasını yaptı. Birçok insan buz terapisi ile zayıflama yollarını araştırıyor. Peki ama buz terapisi nedir, nasıl yapılır? İşte buz terapisi ile zayıflama yolları!

Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla gündem olan Deniz Seki, ''Fotoşop yok ama buz terapisi var.'' paylaşımıyla sırrını açıkladı. Seki'nin bu paylaşımını Demet Akalın, İrem Derici, Gülben Ergen gibi birçok ünlü soru yağmuruna tuttu. Peki ama buz terapisi nedir, nasıl uygulanır?

Buz terapisi nedir?

Kilo vermeyle ilgili çeşitli yöntemler ortaya çıkmaktadır. Zayıflamak için buz terapisinin başarılı olduğu iddia edilmektedir. Buz terapisini uygulamak için öncelikle buzu ince bir beze sarın. Daha sonra hedeflediğiniz bölgelerde 30 dakika boyunca beşer dakika ara vererek uygulayın. 12 gün boyunca günde bir kez uygulayabilirsiniz. 
Buz terapisi ile nasıl zayıflanır?

Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, buz ile zayıflama yönteminin bu şikayetlere son vereceği görüşünde. Posbaşoğlu, Fransızların kullandıkları bu yeni yöntemin, aç kalmadan, acı çekmeden zayıflatacağını söylüyor. Poşbaşoğlu, ''Cyro21 yöntemiyle kalça, karın, bel ve bacak gibi yağ dokusu inatçı olan bölgeler eriyebiliyor. İlk seansta bile gözle görülür bir zayıflama oluyor” diyen Posbaşoğlu, yöntemle ilgili şu bilgileri veriyor: Cihaz yardımıyla -40 derecede yağlar donduruluyor. Bu sayede kan dolaşımı hızlanıyor, toksinler dışarı atılıyor ve yüksek miktarda kalori harcanıyor. Yağ hücreleri azalıyor. Lenflerin dayanıklığı artıyor. Kaslar canlanıp, sıkılaşırken vücut incelmek suretiyle yeniden şekilleniyor. Bu, cerrahi müdahaleye ve özellikle katı diyetlere alternatif bir yöntem. Avrupa'da zayıflama teknikleri içerisinde noter tarafından onaylanmış bir yöntem. Dileyen kişi yanında noter getirip uygulamayı yaptırabilir. Sonuçlar ise kalıcı.” ifadelerini kullandı. 

Buz terapisi nasıl uygulanır?

Hollanda'da bulunan Maastricht Üniversitesi'nde yapılan çalışma sonucunda soğuğun yağ yakmayı hızlandırdığı ortaya konulmuştur. Soğuk; kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca soğuk vücuttan toksinlerin atılımını hızlandırır.