Cinsel gücü artıran besinler

Besinlerin içeriğindeki vitaminler cinsel hayatın hareketlendirmek için de etkili oluyor. İşte tüketildiğinde cinsel gücü artıran besinler... Bal 
İçeriğinde bulunan boron mineralleri sayesinde kadınlarda östrojen hormonunu dengeleyen bal, erkeklerde de testosteron hormonunu dengeleme bakımından oldukça iyi. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel gücü artırdığı belirlenen balın, cinsel içgüdünün artmasında da etkili olduğu kanıtlandı. 

İstiridye 
Çinko içeren istiridyenin sperm ve cinsel dürtüyü artırdığı aynı oranda da afrodizyak etkisinin olduğu belirtiliyor. 

Sarımsak 
Kokusuyla bilinen sarımsak, vücuttaki kan akışını hızlandırarak erkeklerde cinsel gücü artırma konusunda oldukça etkili. 
Çikolata
Doğadaki en etkili afrodizyaklardan biri olan kakao içeren  PEA enzimi bakımından zengin olan çikolatanın cinsel gücü artırıcı etkisi de konuşuldu. 

Fesleğen 
Afrodizyak etkiye sahip olan fesleğenin vücuda cinsel gücü artırıcı etkisi de var. 

Muz
Potasyum, magnezyum ve B vitamini kaynağı olan muz  bünyesinde aynı zamanda özellikle erkekler açısından cinsel gücü artırıcı mineraller ve enzimler de barındırıyor. 

Avokado 
Folik asit ve B vitamini ve potasyum açısından zengin olan avokado bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği gibi cinsel gücü de artırıcı etkiye sahip.

Badem
Kokusuyla tutkuyu tetikleyen badem, vitamin E, magnezyum ve lifleri sayesinde kadın ve erkekler için cinsel gücü artırıcı etkiye sahip. 

Kuşkonmaz 
Kuşkonmaz  erkekte ve kadında tutkuyu ve cinsel isteği artıran özelliklere sahip. Ayrıca kuşkonmazın içeriğinde potasyum, lif, vitamin B6, vitamin A, ve C ve folik asit bulunuyor.

Kırmızı biber 
10 / 14
Cinsel gücü artıran besinler
Acının kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip olması nedeniyle, kırmızı acı biberin cinsel gücü artırdığı kanıtlandı. 

Zencefil
11 / 14
Cinsel gücü artıran besinler
Çaylarınıza enfes aroma katan, onlarca faydası olan bir bitki olan zencefil, tüketildiğinde erojen bölgenizde hassasiyeti artırır.

Vanilya
12 / 14
Cinsel gücü artıran besinler
Muhteşem bir kokuya sahip olan, adeta aroması ile başımızı döndüren vanilya, beynin hipotalamus bölgesine erişiyor burada hatıralarımızı ve coşkularımızı kontrol ediliyor. Aynı zamanda kalp atışlarımızı da hızlandırıyor.

Çilek
13 / 14
Cinsel gücü artıran besinler
Küçük, sevimli ve pembe, içerisinde A, B ve C vitaminlerinin yanısıra kalsiyum, demir ve fosfor içeriyor. Bu kadar yararlı bir meyve olan çileğin cinsel açıdan faydaları ise; sperm miktarını artırıyor ve cinsel organları besliyor.

Kırmızı şarap
14 / 14
Cinsel gücü artıran besinler
Kırmızı şarabın içinde bulunan antioksidan madde kan akışını hızlandırdığı gibi aynı zamanda cinsel isteğinizi de artırır.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS