Corona virüsü nedeniyle Türkiye İran sınırı kapatıldı! İşte İran ve Van’da son durum…

Corona virüsü nedeniyle Türkiye İran sınırı kapatıldı! İşte İran ve Van’da son durum…

Corona virüsü ile ilgili İran’dan son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Bölgede ölü sayısının 5’e yükselmesi ve vaka sayısında yaşanan artış sonrası Van’da alınan önlemler artırıldı. Alınan önlemler kapsamında Türkiye İran kara sınırı kapatıldı. Peki, Türkiye sınırına yaklaşan corona virüsünde dünya genelinde son durum ne?

Corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Vaka sayısının 80 bine yaklaştığı virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 2 bin 461’e yükseldi.


Öte yandan komşu İran’dan gelen son bilgiler virüs Türkiye sınırına oldukça yaklaştığını gösterdi.


İRAN’DA CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ÖLÜ SAYISI 5’E YÜKSELDİ


Corona virüsü ile mücadele eden İran’da 12 bölgede eğitime ara verildi. Ölü sayısının 5’e yükseldiği komşuda onaylanmış vaka sayısı 28, şüpheli vaka sayısı ise 785 oldu.


Virüs kabusunda yeni iddia: 'Başlangıç yeri farklı'


CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE’YE GELDİ Mİ?


Resmi kaynaklara göre şu an Türkiye’de tespit edilmiş bir corona virüsü vakası bulunmuyor. Özellikle İran sınırında bulunan Van’da kontroller artırılırken virüs nedeniyle önlemler üst seviyeye çıkarıldı.


İran'da tedbirler sürüyor


TÜRKİYE İRAN SINIRI KAPATILDI!


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre virüse karşı tedbir olarak Türkiye İran sınırı kapatıldı. 


CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELER?


Hastalık normal gribal ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına benzer bir şekilde belirtiler veriyor. Kesin sonuçlar ise test yapılmasının ardından ortaya çıkıyor. Corona’nın bazı belirtileri şöyle;


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS