Daha etkili bir şınav için 8 altın kural

Daha etkili bir şınav için 8 altın kural

Push-up, her fitness tutkunu için önemli bir egzersiz şeklidir. Şınav çekmek, vücudunu mükemmel bir şekle sokmaya ve tonlamaya çalışan herkes için bir zorunluluktur. Bu tek antrenman, doğru şekilde yapmanız koşuluyla tüm vücudunuzu güçlendirebilir.

Bir seferde kaç tane şınav çektiğiniz önemli değil, her şey doğru şekilde yapıp yapmadığınızla ilgili. Nitelik nicelikten daha önemlidir. Yanlış bir şınav yapmak sizi yaralanma riskine sokabilir ve size hiçbir şekilde yardımcı olmaz. Bu egzersiz şeklini yaparken duruşunuza dikkat edin.

Kalçalarınızı yukarı kaldırmayın Şınav çekerken kalçalarınızı yukarı kaldırmayın. Bunu yapmak çekirdek kası serbest bırakacaktır. Sırtınızı düz bir çizgide tutun ve egzersizi yaparken karın kaslarınızı çalıştırın. Kalçalarınızı yukarı hareket ettirmek omuzlarınıza çok fazla baskı uygulayacaktır.

Şınavınıza her zaman yerden başlayın. Bu egzersizi yaparken dayanıklılığı artırmak için omurganızı düz tutun ve çekirdeğinizi kullanın.

Kollarınız omuz genişliğinden daha fazla aralıklı olmalıdır Şınav yapmaya yeni başladıysanız, basit bir şınav şekline bağlı kalmak daha iyidir. Elinizi omuz genişliğinden daha fazla açık olacak şekilde yere koyun. Başparmaklarınız ve koltuk altlarınız, aşağıdayken yanlardan 45 derecelik bir açıyla dirseklerinizle aynı hizada olmalıdır.

Başınızı düşürmeyin. Başınız vücudunuzla aynı hizada olmalıdır. Bu sizi her türlü yaralanmadan koruyacaktır. Çenenizin alttan yere çarpmasını önleyin.

Tam tekrar yapın Yere tamamen geldiğinizden emin olun. Her aşağı indiğinizde göğsünüz zemini fırçalıyor olmalı.

Kollarınız düz olana kadar yukarı çıkın Kollarınız düz olana kadar yukarı çıkın. Yukarı çıkarken dirseklerinizin bükülmediğinden emin olun.

Varyasyonları denemek için acele etmeyin Yeni başlayan biriyseniz, bir varyasyonu denemek için acele etmeyin. İlk önce, temel bilgilerde uzmanlaşın ve ardından varyasyonlara gidin.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS