Son Dakika

Damarlardaki kolesterolü temizleyen karışım

A A

05.11.2021 - 11:55

Limon temizleyici görevi görür ve k’an dolaşımındaki toksit maddeler ile yağların uzaklaştırılmasını kolaylaştırır. Kolesterol kendini arter duvarlarına yapıştıran bir tür yağ olup insanların sağlığını büyük sıkıntıya sokmaktadır. Vücut düzgün çalışmak için belli bir miktar kolesterole ihtiyaç duyar; ancak kötü kolesterolün fazlası kişinin başta kalp hastalığı ve felç olmak üzere kalp damar sistemi rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalini arttırır.

Damarlardaki kolesterolü temizleyen karışım

Kolesterol seviyelerinin kontrolü ağırlıklı olarak ne tür besinler tükettiğimize bağlıdır. Sebze, meyve, tahıl ve su yönünden zengin bir beslenme kötü kolesterol kalıntılarının azalmasına yardımcı olur ve daha kuvvetli sağlık sorunlarına yakalanma ihtimalini azaltır.

Bu sebeple yüksek kolesterollü ve arterlerde yağ birikmesine sebep olan yiyecekleri beslenmeden çıkarmak gerekmektedir. İyi beslenme alışkanlıkları edinmenin yanı sıra, kolesterol kalıntılarının temizlenmesini ve k’an dolaşımında bulunan yağ ve toksit maddelerin atılmasını kolaylaştıran birtakım doğal tedaviler de mevcuttur. Aşağıda sizlerle arterleri temizlemeye yardımcı olan ve dolaşıma iyi gelen harika bir sarımsak ve limon tedavisi paylaşacağız.

Günümüzde yüksek kolesterol seviyelerini aşağı çeken ve kontrol altına alan arterleri temizlemek ve kolesterol seviyelerini aşağı çekmek için doğal tedavi sarımsak ve limondan yapılmış bir kür. Bu kürün içinde sağlığınızı etkileyebilecek tüm atık ürünlerin uzaklaştırılmasını teşvik eden önemli besin maddeleri bulunuyor.

Sarımsak kullanabileceğimiz en iyi doğal antibiyotiktir. Bu gıda yiyeceklerimize tat katmanın yanı sıra sağlığımız için faydalı birçok önemli besin maddesi içermesiyle eski zamanlardan beri beslenmemizin bir parçası haline gelmiştir.

 

Hindistan ve dünyanın diğer ülkelerinde yapılan çalışmalarda, sarımsak tüketiminin damar sertliği ve hipertansiyona yakalanma ihtimalini azalttığı tespit edilmiş ve sarımsağın kalp sağlığı için diğer birçok faydası olduğu bulunmuştur:

 

Doğal bir iltihap sökücüdür.

Damar açıcı, pıhtı önleyici ve arındırıcı işlevi görür.

Antiseptik ve antibiyotik özellikleri vardır.

Arterleri genişleterek kolesterolün atılmasını ve dolaşımı teşvik eder.

Kalbi korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Kolesterol ve arter sağlığı konusunda, limon detoks işlevi görerek k’an dolaşımında bulunan yağ ve toksit maddelerin atılmasını teşvik eder. Sitrik asit damarlarda bulunan yağları oksitleyip ortamdan uzaklaştırarak arter duvarlarına yapışıp tıkanıklık yapmalarını önler.